banner203

banner250

Bölge birincisi ödüllendirildi

Hakkari İl Müftülüğü, Türkiye geneli Kur'an kursları arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda bölge birincisi olan Ersel Demirel’i ödüllendirdi.

Hakkari Müftülüğü 24.03.2021, 10:08
Bölge birincisi ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "Güneydoğu Anadolu Bölge Finali" yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi düzenlenen yarışmada Hakkari Ahmed-i Hani Kur’an Kursu öğrencisi Ersel Demirel birinci oldu.

Bölge birincisi Demirel için Ahmed-i Hani Kur’an Kursunda "Ödül Takdim Töreni" düzenlendi.

Bölge birincisi Demirel’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Gürbüz, “Kardeşimizin başarısı mutlulukların en büyüğünü bizlere yaşatmıştır. Öncelikle kendisini büyüten anne babasına ve yetişmesine katkı veren öğreticilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Bölgemizi temsil edeceği Türkiye Finali'nde kendisine başarılar diliyorum. Kur’an kurslarımızda öğrenime devam eden diğer öğrenci kardeşlerimizin de Ersel kardeşimizi örnek alıp daha büyük dereceler elde etmelerini Yüce Allah’tan temenni ediyorum.” dedi. 

Büyük bir sevinç yaşadığını belirten baba Abdullah Demirel ise başta İl Müftüsü Faruk Gürbüz olmak üzere emeği geçen hocalarına teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Lokman 7 ay önce
Rabbulalemin muhterem il müftümüzden kur an kursu hocalarına ve öğrencimizin velisine kadar emeği geçen herkesten razı olsun. Allah hizmetlerini daim eylesin. Ne mutlu onlara ki dünyanın en şerefli mesleği, peygamber mesleği olan din hizmetinde çalışıyorlar.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?