banner297

banner319

4-6 yaş Kur'an kurslarında karne heyecanı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ülke genelinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören minikler karne heyecanı yaşadı.

Hakkari Müftülüğü 21.01.2022, 11:36
4-6 yaş Kur'an kurslarında karne heyecanı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin ilk yarıyılı tamamlandı.

Kurslarda Kur'an-ı Kerim öğrenen, temel dini bilgiler eğitimi alan minikler karne heyecanı yaşadı.

Karne heyecanının yaşandığı adreslerden biri de Hakkari oldu.

Hakkari İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören minikler, karnelerini aldı.

Merkez Dörtyol Camii Kur'an Kursu'nda miniklerin karne sevincine ortak olan İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, "2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci dönemi itibarıyla yavrularımızın gerek Kur'an-ı Kerim tilavetinde gerekse temel dini bilgilerde gelmiş olduğu seviye ümidimizi artırmıştır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha küçük yaşlarda Yüce Allah'ı, hayat rehberimiz Kur'an'ı, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'i (s.a.s.), ibadet, itikat ve ahlakı gereği gibi öğretirsek geleceğimizden emin olabiliriz. Dinini tanımayan, ibadet, itikat ve ahlak gibi değerlerden bihaber yaşayanların ne tür sıkıntılar içinde olduğunu günümüz dünyasında yaşayarak görmekteyiz. Bizler çocuk ve gençlerimize sahip çıkmazsak, sahip çıkacak birileri bulunur. Bizler onları İslami kurallar içinde eğitmezsek, kendi emelleri doğrultusunda eğitecek, kötü niyetli kişi ve gurupların ağına düşürmüş oluruz. Bundan dolayı küçük yaşlarda dinini öğrenmek için kurslarımıza evlatlarını gönderen anne ve babalara teşekkür ederim. Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, geleceğinden emin olunan kişiler olarak yetişmeleri için Yüce Allah'a dua ve niyazda bulunuyor, bu uğurda emek sarfedene Kur'an kursu öğreticilerini de tebrik ediyorum." dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)