banner250

banner203

4-6 yaş grubu öğreticilerine seminer düzenlendi

Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde 4-6 yaş gurubu Kur’an kurslarında öğreticilik yapacak görevliler için daha önce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince düzenlenen kurslarda sertifika alan öğreticilere yönelik seminer düzenlendi.

Hakkari Müftülüğü 01.12.2018, 01:04
4-6 yaş grubu öğreticilerine seminer düzenlendi
© Diyanet Haber

Hakkâri Merkez Hacı Sait Camii Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli okul öncesi öğretmenleri ile din kültürü öğretmenleri tarafından verilen seminerde, Kur’an kursu öğreticilerince ana okul ve ana sınıflarda eğitim öğretim gören öğrencilere, ileride verilebilecek derslere ön hazırlık yapılması amaçlandı.

Seminerin açılışına katılan İl Müftüsü Faruk Gürbüz öğreticilerden çocuklara, anne şefkati ile yaklaşmalarını, seviyelerine göre İslamî güzellikleri anlatmalarını, Kur’an, sünnet, namaz ve niyaza ısındırmanın gayreti içinde olmalarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bilal Gür ise seminerin hayırlara vesile olmasını dileyerek görevlilerden, öğreticileri ciddiyetle dinlemelerini, ders verecekleri çocukların hoşlarına gitmeyecek itici tutum ve davranışlardan uzak durmalarını ve seminerden azami fayda sağlamaya çalışmalarını istedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?