banner331

banner319

Kabe'de Arafat öncesi son cuma namazı kılındı

Hac farizasını yerine getirmek üzere dünyanın dört bir tarafından kutsal topraklara gelen hacı adayları, Arafat Vakfesi öncesi son cuma namazını Kabe'de kıldı.

Hac Günlüğü 01.07.2022, 14:05

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle verilen iki yıl aranın ardından hac ibadetini yerine getirmek üzere Mekke'ye gelen yüz binlerce Müslüman, Arafat Vakfesi öncesi Kabe'de son cuma namazını kıldı.

Hacı adayları, Arafat Vakfesi öncesi son cuma namazını Kabe'de kılmak üzere sabahın erken saatlerinden itibaren Mescid-i Haram'a gelmeye başladı.

Kabe'ye daha yakın olmak ve cuma namazını Kabe'nin en yakınında kılmak isteyenler ise geceyi Kabe'de geçirdi.

Arafat'a çıkmadan önce son cuma namazını kılmak için Beytullah'a akın eden hacı adayları, namaz öncesi Mescid-i Haram ve çevresini hıncahınç doldurdu.

Arafat Vakfesi öncesi son cuma namazını Kabe'de kılmak isteyen Türk hacı adayları da Diyanet İşleri Başkanlığı servisleriyle sabahın erken saatlerinden itibaren Mescid-i Haram'a gelmeye başladı.

Renkleri, dilleri ve ırkları ayrı olan yüz binlerce Müslümanın omuz omuza saf tuttuğu cuma namazının ardından hep birlikte eller semaya açıldı, İslam aleminin birlik, beraberlik ve huzuru için dualar edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)