banner250

banner246

Yeni Kabine İlk Cuma Namazını Hacı Bayramda Kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Kabine Üyeleri ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Hacı Bayram-ı Veli Cami'inde cuma namazında buluştu

Diyanet Haber 13.07.2018, 18:11
Yeni Kabine İlk Cuma Namazını Hacı Bayramda Kıldı
© Diyanet Haber

Binlerce vatandaşın tekbir ve duaları eşliğinde camiye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Hacı Bayram-ı Veli Camiinde Cuma namazı kıldı. 

Erdoğan Kura’an Okudu

Namaz öncesi kuran tilaveti yapılan Hacı Bayram-ı Veli camiine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fatiha suresi ve bakara suresinin ilk beş ayetini okudu.

Diyanet İşleri Başkanı'ndan 15 Temmuz Konulu Hutbe

Hacı Bayram-ı Veli Camiinde binlerce müslümanın katılımıyla bayram havasında geçen Cuma namazında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Hutbe okudu. Camiye girişi esnasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan başkan Erbaş, bir kız çocuğuyla fotoğraf çekindi.


Hutbede 15 Temmuz Vurgusu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş okuduğu hutbede, Fetö’nün milletimizin dini inancını, imanını ve ibadetlerini nasıl istismar ettiğini vurgulayarak Suret-i haktan görünen ama batıla hizmet eden FETÖ Terör Örgütü, imanımızı, ahlaki hassasiyetimizi, peygamber sevgimizi, zekât ve sadakamızı, kurbanlarımızı hâsılı tüm dini değer ve kavramlarımızı istismar etti. Kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin geleceğine kast etti. dedi.

Erbaş, “15 Temmuz’u bir daha yaşamamak için bizlere düşen öncelikle din gibi yüce bir hakikati şahıslar üzerine bina etmemektir. Aklımızı, irademizi, vicdanımızı sorgulamaksızın bir başkasına teslim etmemektir. İslam’ı sahih kaynaklarından, iyi niyetli ve güvenilir ellerden öğrenmektir. Kur’an-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimizin sünneti seniyyesi rehberliğinde yaşamaktır.  Sahabe neslinden günümüze kadar Müslümanların büyük çoğunluğunun üzerinde yürüdüğü mutedil yolun dışında kalan bütün anlayışların sırat-ı müstakimden sapma anlamına geldiğini bilmektir. Bizi Allah’a kulluk yerine kendine kul olmaya çağıranlara itibar etmemektir. Yüzyıllar boyunca topraklarımızda oluşan ve dini hayatımızı ayakta tutan Anadolu irfanına sahip çıkmaktır” dedi.


Hutbenin sonunda Başkan Erbaş,

İlahî Yâ Rabbi! Dinimizin, devletimizin, milletimizin ve Âlem-i İslam’ın bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici beladan bizleri muhafaza eyle. 

Fitne ateşiyle bizi yakmak isteyenlere, izzetimize, şerefimize ve kardeşliğimize göz dikenlere fırsat verme.

Sana inanan bu aziz milletten yardım ve inayetini, kuvvet ve rahmetini esirgeme Allah’ım! 

Yâ Rabbi! Dîn u Devlet, Mülk ü Millet muhafazası için kendilerine emanet tevdi edilen rical-i devletimize, işlerinde feraset, kararlarında isabet, çalışmalarında muvaffakiyet ve Rızâ-i Bârî yolunda hizmet nasip eyle.

Mazlumların duası, gariplerin umudu, kimsesizlerin kimsesi olan milletimize her daim yardım eyle, devletimizi payidar eyle.

Bu aziz vatanın bekası uğruna can veren şehitlerimize rahmet, gazilerimize Şâfî isminle şifalar ve hayırlı ömürler ihsan eyle. 

Onlara layık bir nesil olmayı bizlere nasip eyle Allah’ım! Şeklinde dua yaptı.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?