banner172

banner143

Türkiye Maarif Vakfın'dan Gürcistan'da İftar

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te geçen yıl eğitim öğretime başlayan Türkiye Maarif Vakfı'nın (TMV) Tiflis Okulları ilk iftar programını düzenledi

Diyanet Haber 30.05.2018, 23:37
Türkiye Maarif Vakfın'dan Gürcistan'da İftar
banner174

TİFLİS

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te geçen yıl eğitim öğretime başlayan Türkiye Maarif Vakfı'nın (TMV) Tiflis Okulları ilk iftar programını düzenledi.

TMV Tiflis Okulları tarafından düzenlenen iftar programına, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan ile Gürcistan'daki Türk kurumlarının temsilcileri katıldı.

Büyükelçi Yazgan konuşmasında, iftar programını düzenlediği için Maarif Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

Türkiye Maarif Vakfının Tiflis'te herkesin ihtiyaç duyduğu bir dönemde okul açmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Yazgan, "Maarif ailesi direktörüyle, öğretmenleriyle buradaki Türk toplumuna çok ihtiyacımız olduğu bir zamanda yeni bir nefes verdi." dedi.

TMV Gürcistan Direktörü Selçuk Baş da ilk kez bir yıl önce okula yer bakmak için Tiflis'e geldiğini hatırlatarak, "Hep şöyle dedim: Bir okulumuz olsun, okulumuzda öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve cıvıl cıvıl bir ortam olsun ve biz bir aile olalım. Çok şükür bir okulumuz oldu." ifadelerini kullandı.

Tiflis Maarif Okulları Müdürü Taner Canpolat ise 3 hafta önce ilk mezunlarını verdiklerini belirterek, Gürcistan'da büyümeye devam edeceklerini kaydetti. Canpolat, "İyilik adına ne varsa biz orada varız, bundan sonra da olacağız. İnşallah büyüyerek devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

KAYNAK: AA

Yorumlar (3)
ismail Demir 12 ay önce
Hocam Rabbim kaleminize kuvvet versin...
Ömer Kavaklı 12 ay önce
Değerli Hocam yüreğine sağlık.
Adilbek 2 yıl önce
Çok güzel bir yazı. Bu asrın derdi ve devası net ve açık ifade edilmiş. Allah razı olsun.
14°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?