banner261

banner250

Şırnak'ta şehit 13 asker için mevlit

Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan helikopterin yüksek gerilim hattına takılarak düşmesi sonucu şehit olan 13 asker için mevlit programı düzenlendi

Diyanet Haber 01.06.2018, 00:08
Şırnak'ta şehit  13 asker için mevlit

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde geçen yıl helikopter kazasında şehit olan 13 asker için mevlid-i şerif okutuldu.

Şırnak'ta 31 Mayıs 2017'de Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan AS 532 Cougar tipi helikopterin, yüksek gerilim hattına takılarak düşmesi sonucu, aralarında 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın da bulunduğu şehit 13 asker için 23. Piyade Tümen Komutanlığı bahçesinde mevlid-i şerif programı düzenlendi.

Programda din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim ve mevlid-i şerif okundu, şehitler için dualar edildi.

Programa, Vali Mehmet Aktaş, Vali Yardımcısı Tunahan Efendioğlu, Belediye Başkanı Turan Bedirhanoğlu, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Veli Tarakcı, Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve askerler katıldı.

AA

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (1)
Güzide Yüksel Güney 2 yıl önce
Evet çok zorluklar yaşadık ama hala kıymetini bildiğimize inananmıyorum işimize dört elle sarıldığımızı düşünmüyorum herşeyden öte güzel örnek davranışlar içinde değiliz
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?