banner250

banner203

Prof. Dr. Erbaş'tan Yeni Zelanda açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yeni Zelanda'da iki farklı camiye cuma namazında düzenlenen terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Diyanet Haber 15.03.2019, 11:12
Prof. Dr. Erbaş'tan Yeni Zelanda açıklaması
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş mesajında, Yeni Zelanda'da meydana gelen terör saldırısının İslam'a karşı düşmanlığın faşizm seviyesine geldiğini gösterdiğine dikkat çekerek vefat edenlere rahmet, yaralılara şifa ve İslam alemine başsağlığı diledi.

İşte Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı o mesaj:

"Yeni Zelanda’da camilere yapılan hunharca saldırıda onlarca Müslüman katledilmiştir. İbadet eden insanlara yönelik vahşice saldırılar, faşizmin ve tahammülsüzlüğün nasıl bir sapkınlığa ve caniliğe dönüştüğünü göstermektedir. 

Bütün insanlık için barışın ve huzurun en güçlü mekânları olan camilere yapılan vahşice saldırıları şiddetle lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve bütün İslam âlemine başsağlığı diliyorum."  

Prof. Dr. Ali Erbaş
Diyanet İşleri Başkanı

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Abdülkadir Aydın 2 yıl önce
Küfür,görev başında.Müslümanlar sıkı saf tutmak zorunda Acil.
Tebrikler başkanım.
Nurettin TAYFAOĞLU 2 yıl önce
YeniZellen'da Al NOOR Camiine ve diyer camide Cum'a Namazı kılmak,ibadet etmek için toplanan müslüman kardeşlerimize yapılan bu saldırıyı tel'in ediyorum.Saldırıda vefat eden kardeşlerimize Allah'tan rahmet ve şehitlik mertebesine ulaştırmasını diliyorum.Yakınlarına ve Tüm islam alemine başsağlığı diliyorum. Ümmetimizin başısağolsun.Bu saldırı insanlığın vicdanına yapılmış bir saldırıdır.Tüm insanlığı ve sivil toplum örgütlerini bu meş'um olayı,insanlık terörünü kınamaya ve demokratik tepkilerini göstermeye davet ediyorum.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?