banner250

banner203

Prof. Dr. Erbaş: Bağımlılık, çağın en büyük vebalarından birisidir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gençliği tehdit eden madde ve teknoloji bağımlılığına dikkati çekerek "Kötü şeye bağımlılığın hepsi şerdir." ifadesini kullandı.

Diyanet Haber 27.03.2019, 12:35
Prof. Dr. Erbaş: Bağımlılık, çağın en büyük vebalarından birisidir
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Gölbaşı'nda Kredi ve Yurtlar Kurumunda (KYK) kalan üniversiteli gençlerle bir araya geldi.

Burada üniversite öğrencilerine hitap eden Prof. Dr. Erbaş, İslam'ın ilk yıllarında Hz. Peygamber'in çevresinde en çok gençlerin olduğunu dile getirerek "neşeyi ve mutluluğu Allah’a ibadet etmede arayan gencin, mahşer gününde Allah’ın arşının gölgesinde gölgeleneceği" müjdesini verdiğini ifade etti.

Erbaş, “Bizim ecdadımız dünyanın dengesini bozmak isteyen insanlara engel olmak için asırlar boyu gayret etmiştir. Nerede bir fakir fukara var, oraya gitmiş, onlara el uzatmıştır. Biz de şimdiden dünyanın dengesinin bozulmasına engel olmak ve dengesi bozulmuş dünyayı yeniden dengeye koymak için ruhumuzu, yüreğimizi hazırlamak zorundayız.” dedi.

"Kötü şeye bağımlılığın hepsi şerdir"

Kötü alışkanlıklara götüren yolların şer olduğuna işaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bizim çalışkan, gayretli ama her şeyden önce ahlaklı bir nesile ihtiyacımız var. Sizin gözlerinizde bunu görmemek mümkün değil.” ifadesini kullandı.

Teknoloji ve madde bağımlılığının zararlarına ve bu bağımlılıklardan uzak durulması gerektiğine değinen Başkan Erbaş, “Bağımlılık, çağın en büyük vebalarından birisidir. Kötü şeye bağımlılığın hepsi şerdir. Sigaradır veya başka şeylerdir, hepsinden uzak duralım.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Genç Müezzin 2 yıl önce
Yozgat ve ilçeleri olarak bağımlılık üzerinde gençliğimize yönelik sürekli seminer ve toplantilarimiz devam ediyor
1.5 yıl içerisinde 28 buluşma yapıp 1400 gencimizle buluştuk çok şükür.
Hocaaa 2 yıl önce
Paylasim yapiyosunuz bide bildirim gönderiyorsunuz mülakat sonucu zannediyoruz yapmayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?