banner250

banner246

Orta Asya’nın En Büyük Camisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla İbadete Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Kırgızistan’ın Bişkek’te yapımı tamamlanan İmam Serahsi Camii Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla ibadete açıldı

Diyanet Haber 02.09.2018, 07:15
Orta Asya’nın En Büyük Camisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla İbadete Açıldı
© Diyanet Haber

Kitabesinde, “Bu Cami Türk Milletinden Kırgızistan Halkına Hediye Olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Tarafından Yaptırılmıştır” yazan Bişkek Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla ibadete açılıdı.

Açılışa Binlerce Müslüman Katıldı

Kırgızistan Merkez Cumhuriyet İmam Serahsi Camii bugün ibadete açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının hayırsever milletimizle el ele vererek inşa ettiği caminin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov da iştirak etti.

Açılış sırasında binlerce Kırgız Müslüman camide ilk defa ibadet edebilmek için büyük bir heyecanla ve sabırsızlıkla bekledi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın duasından sonra besmele ve tekbirlerle açılan camide, Tahiyyatü’l-mescid namazı kılındı ve dualar edildi.

Programda İslam ülkelerinin temsilcileri ve Kırgızistan’ın önde gelen dini temsilcileri hazır bulundu.

VİDEO


Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (3)
Şaban TURK 3 yıl önce
Emeği geçen Rabbim herkesten razı olsun inşaallah.Allaha hamd olsun. ...
Selim Dinçer 3 yıl önce
Emeği geçenlerde Allah razı olsun ancak caminin büyüklüğü ile değil keşke içlerinin dolulugu ile öğünebilsek inşAllah rabbim o günleride gösterir
Alihan Özdemir 3 yıl önce
Guzel cami AllahTeala kilacaginiz namazlari kabul ve makbul eylesin amim
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?