Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca düzenlenen yarışmada Enes Kaput birinci oldu

Diyanet Haber
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Yapıldı
banner77

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Abdülhamithan Camisi'nde imam ve müezzinler birinci olmak için yarıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, yaptığı konuşmada, din görevlileri arasındaki Kur'an-ı Kerim okuma yeteneğini geliştirmek ve Kur'an-ı Kerim'e hizmet amacıyla yarışma düzenlediğini belirtti.

2004 yılından bu yana yarışmaların düzenlediğini ifade eden Şahin, "Her ili temsilen bölgelerde yapılan yarışmalardan sonra burada 10 bölgeden gelen 10 yarışmacımız Türkiye finalinde yarışacaklar." dedi.

Konuşmaların ardından yapılan yarışmada İzmir'den katılan Enes Kaput birinci, İstanbul'dan Muhammed Fatih Dölen ikinci, Bursa'dan Yahya Çelik ise üçüncü oldu.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent karatas
Bülent karatas - 11 ay Önce

Çok güzel proje rabbim imanimizdan eksik etmesin rahmetli dedem rabbim iman zenginliği ver derdi teşekkür ler başarılar dilerim diyanet tüm personeline saygılarımı sunarim

Çapan ALTINDAL
Çapan ALTINDAL - 11 ay Önce

Video yok mu

imam
imam - 11 ay Önce

yarışmanın Kahramanmaraş ta yapıldığını da keşke belirtseydiniz.

Alemdar sag
Alemdar sag - 11 ay Önce

Allah razı olsun cokk çok kardeşlerimden emeği geçen herkes ten slm aleykm Allahaısmarladık

Dadaş
Dadaş - 11 ay Önce

Bu gibi haberleri video Haber olarak verseniz daha iyi olur diye düşünüyorum

HANİFİ HELVACI
HANİFİ HELVACI - 11 ay Önce

Böylesine anlamlı bir yarışmayı canlı olarak izlemek bizim için büyük bir kazanç oldu. Yarışmaya katılan 10 yarışmacı da bizleri ayrı ayrı mest etti. Hepsi de okuyuşlarıyla gönüllerimize dokundular. Hocalarımızdan ve onları yetiştiren hocalardan Rabbim ebeden razı olsun. Yollarını açık eylesin. Elimizden gelen en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya çalıştık.

cihad küçük
cihad küçük - 11 ay Önce

yarışmaları dıyanet tv canlı olarak izlemek istiyoruz cok güzel olur

büro
büro - 11 ay Önce

maşaalah barekellah ne güzel bir yarış. kutluyorum katılan kardeşlerimizi. Mevla bizi kitabıyla Peygamber SAV in sünnetiyle hemhaal kılsın inş

SIRADAKİ HABER