banner250

banner246

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca düzenlenen yarışmada Enes Kaput birinci oldu

Diyanet Haber 17.09.2018, 09:51
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Yapıldı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Abdülhamithan Camisi'nde imam ve müezzinler birinci olmak için yarıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, yaptığı konuşmada, din görevlileri arasındaki Kur'an-ı Kerim okuma yeteneğini geliştirmek ve Kur'an-ı Kerim'e hizmet amacıyla yarışma düzenlediğini belirtti.

2004 yılından bu yana yarışmaların düzenlediğini ifade eden Şahin, "Her ili temsilen bölgelerde yapılan yarışmalardan sonra burada 10 bölgeden gelen 10 yarışmacımız Türkiye finalinde yarışacaklar." dedi.

Konuşmaların ardından yapılan yarışmada İzmir'den katılan Enes Kaput birinci, İstanbul'dan Muhammed Fatih Dölen ikinci, Bursa'dan Yahya Çelik ise üçüncü oldu.

Kaynak: AA
Yorumlar (8)
Bülent karatas 3 yıl önce
Çok güzel proje rabbim imanimizdan eksik etmesin rahmetli dedem rabbim iman zenginliği ver derdi teşekkür ler başarılar dilerim diyanet tüm personeline saygılarımı sunarim
Çapan ALTINDAL 3 yıl önce
Video yok mu
imam 3 yıl önce
yarışmanın Kahramanmaraş ta yapıldığını da keşke belirtseydiniz.
Alemdar sag 3 yıl önce
Allah razı olsun cokk çok kardeşlerimden emeği geçen herkes ten slm aleykm Allahaısmarladık
Dadaş 3 yıl önce
Bu gibi haberleri video Haber olarak verseniz daha iyi olur diye düşünüyorum
HANİFİ HELVACI 3 yıl önce
Böylesine anlamlı bir yarışmayı canlı olarak izlemek bizim için büyük bir kazanç oldu. Yarışmaya katılan 10 yarışmacı da bizleri ayrı ayrı mest etti. Hepsi de okuyuşlarıyla gönüllerimize dokundular. Hocalarımızdan ve onları yetiştiren hocalardan Rabbim ebeden razı olsun. Yollarını açık eylesin. Elimizden gelen en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya çalıştık.
cihad küçük 3 yıl önce
yarışmaları dıyanet tv canlı olarak izlemek istiyoruz cok güzel olur
büro 3 yıl önce
maşaalah barekellah ne güzel bir yarış. kutluyorum katılan kardeşlerimizi. Mevla bizi kitabıyla Peygamber SAV in sünnetiyle hemhaal kılsın inş
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?