banner250

banner203

Kasapoğlu: İslam'ın nurunu hiçbir zaman hiçbir güç söndüremeyecek

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Yeni Zelanda'da iki farklı camiye yapılan terör saldırısı hakkında, "Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum." dedi.

Diyanet Haber 15.03.2019, 18:18
Kasapoğlu:  İslam'ın nurunu hiçbir zaman hiçbir güç söndüremeyecek
© AA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KasapoğluYeni Zelanda'da iki farklı camiye düzenlenen terör saldırısı ile ilgili, "Bundan sonraki süreçte artık dünyanın nefret diline, ayrılıkçı, İslam'ı korku şeklinde gösteren bu tür yaklaşımlara karşı bir olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Kasapoğlu, Samsun'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'da canice, alçakça bir saldırı sonucu 50'ye yakın kişinin şehit olduğunu söyledi.

Hiçbir şekilde hiçbir aklıselimin kabul edemeyeceği cinayet ötesindeki katliamı şiddetle kınadığını vurgulayan Kasapoğlu, "Buna vesile olanları ve bunu yapanları lanetliyorum. Bundan sonraki süreçte artık dünyanın, nefret diline, ayrılıkçı, İslam'ı korku şeklinde gösteren bu tür yaklaşımlara karşı bir olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kasapoğlu, "İslam'ın nurunu hiçbir zaman hiçbir güç söndüremeyecek." dedi.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?