banner250

Erzurum eski Milletvekili Muhyettin Aksak’ın cenaze namazını Başkan Erbaş kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 62 yaşında yaşamını yitiren 23. ve 24. Dönem Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak’ın cenaze namazını kıldırdı.

Diyanet Haber 11.01.2019, 15:07
Erzurum eski Milletvekili Muhyettin Aksak’ın cenaze namazını Başkan Erbaş kıldırdı
© Diyanet Haber

Aksak’ın cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde Cuma namazını müteakip Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Başkan Erbaş, müminlerin müminler üzerindeki haklarından birisinin de vefat ettikten sonra arkasından hayırla yad etmek olduğunu ifade ederek cemaatten helallik istedi.

Aksak’ın cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Erbaş’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Aksak'ın tabutunun başında kısa bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksak'ın her zaman inandığı değerler uğruna yaşadığını ve ondan taviz vermediğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Onunla uzun yıllar beraber olduk, beraber yürüdük. Son dönemlerdeki rahatsızlığı ve şimdi de ahirete uğurluyoruz. Ben öncelikle bütün ailesine başsağlığı diliyorum. Camiamıza başsağlığı diliyorum. Allah sabırlar versin. Hepimizin akıbeti, gideceğimiz yer burası. Bundan kaçmak söz konusu değil. Bütün mesele, Rabbim bizlere imanla, Kur'anla inşallah hayatımızı idame ederek tamamlamayı nasip eylesin. Bu vesileyle Muhyettin kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim taksiratını hasenata tebdil eylesin. Cennetiyle, cemaliyle inşallah müşerref kılsın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından törene katılanları Fatiha okumaya davet etti.

Cenaze namazına, Aksak'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanvekili Levent Gök, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Lütfü Elvan, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, bazı eski bakanlar ile milletvekilleri de katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?