banner250

banner246

Erbaş’tan Darbecilere Sert Tepki! Çanakkale’yi Geçemeyenlerin Torunları

Yalova’da Mehmetçik ve Emniyet Güçlerini ziyaret eden Başkan Erbaş’tan 15 Temmuz'da darbeye kalkışanlara sert sözler

Diyanet Haber 08.07.2018, 01:20
Erbaş’tan Darbecilere Sert Tepki! Çanakkale’yi Geçemeyenlerin Torunları
© Diyanet Haber

İl Buluşmaları programı kapsamında Yalova’da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bugüne kadar katıldığı programlardaki geleneğini bozmadı. Gittiği her ilde güvenlik güçlerini muhakkak ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Yalova’da da Gazipaşa Polis Lokali’nde polis ve jandarmayla buluştu.

Vatan için nöbet tutmanın en önemli nafile ibadetlerden biri olduğunu söyleyen Erbaş, sömürge güçleri tarafından kardeşi kardeşe vurdurmak için ve aynı dinin mensuplarının birbirini yok etmesine yönelik planlar ve projelerin yürütüldüğüne dikkat çekti.

15 Temmuz gecesi bu millete, bütün düşman güçlerinin bir araya gelerek Çanakkale’yi geçemeyenlerin torunlarının 15 Temmuz gecesi ülkemizi işgal etmeye kalkıştığını söyleyen Başkan Erbaş, Yüz sene önce bir milletten nasıl 57 ayrı ülkecik çıkardılarsa şuanda gözlerine büyük görünen Anadolu topraklarını da paramparça edip kendi aralarında paylaşma gibi hedefleri hala devam etmektedir. Ama milletimiz buna hiçbir zaman fırsat vermemiştir, 15 Temmuz’da da fırsat vermemiştir. Kıyamete kadar da inşallah fırsat vermeyecektir. Biz bu amaçla, bu ruhla gayret edeceğiz. Neslimize de aynı ruhu aşılayarak bizden sonra milletimizi, bayrağımızı, ezanımızı, bütün manevi değerlerimizi kendilerine emanet edeceğimiz hayırlı bir nesil yetiştirmeye gayret edeceğiz.” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Müezzin Kayyım 3 yıl önce
Başkanım
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?