banner250

banner246

Erbaş: Mabetlerin masuniyetini ihlal eden zalimleri şiddetle tel'in ediyorum

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, işgalcilerin Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırılarla ilgili yaptığı basın açıklamasında dünya komuoyuna çağrıda bulundu: “Mabetlere yapılan tecavüz karşısında ahlakın ve hukukun gereğini yerine getirelim.”

Diyanet Haber 13.03.2019, 09:56
Erbaş: Mabetlerin masuniyetini ihlal eden zalimleri şiddetle tel'in ediyorum
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya, imamlarına ve ibadet eden masum sivillere yönelik yaptığı saldırılarla ilgili basın açıklaması yaptı.

“Mabetlere yapılan tecavüz karşısında ahlakın ve hukukun gereğini yerine getirelim”

“Camide ibadet eden insanlara ve din görevlilerine saldıracak kadar azgınlaşan zalimleri şiddetle tel’in ediyorum.” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Erbaş; “Peygamberler diyarına, insanlığın ortak mirasına, mabetlere yapılan tecavüz karşısında dünya kamuoyunu, ahlâkın ve hukukun gereğini yerine getirmeye davet ediyorum.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinde paylaşılan basın açıklamasında Başkan Erbaş şu ifadelere yer verdi:

“İbadet eden insanlara ve din görevlilerine saldıracak kadar azgınlaşan zalimleri şiddetle tel’in ediyorum”

“Dün işgalciler tarafından Mescid-i Aksa’nın harim-i ismeti çiğnenerek imamlara ve ibadet eden masum sivillere saldırılmıştır. Gözü dönmüş zalimler insanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayarak mabetlerin masuniyetini bir kez daha ihlal etmiştir. Camide ibadet eden insanlara ve din görevlilerine saldıracak kadar azgınlaşan zalimleri şiddetle tel’in ediyorum.

“Zulme sessiz kalanlar insanlığın vicdanında ilelebet mahkûm olacaktır”

Elbette bütün zalimler kendi yaktıkları ateşin kurbanı olmuştur ve tarih, nice zorbanın helak oluşuna şahittir. Önemli olan, zulmün ve haksızlığın karşısında kimin hangi tavrı takındığıdır. Peygamberler diyarına, insanlığın ortak mirasına, mabetlere yapılan tecavüz karşısında; bütün din ve inanç mensuplarının, vicdan sahiplerinin, insan hak ve onuruna saygı duyanların sessiz kalması düşünülemez. Bunun için başta Yahudi ve Hristiyanlar olmak üzere dünya kamuoyunu ahlakın ve hukukun gereğini yerine getirmeye, gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyorum. Aksi halde zulme sessiz kalanlar da insanlığın vicdanında ilelebet mahkûm olacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve aziz milletimiz her zaman mazlum Filistin halkının yanındadır ve onlara her türlü desteği vermeye devam edecektir.

Başta Mescid-i Aksa’nın imamları olmak üzere hain saldırılarda yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (3)
dağvetci 2 yıl önce
ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR.
Değerli adminim bu tür haberleri her okuduğumda hüngür hüngür ağlamak geliyor içimden. Ülke olarak birleşmiş milletleri harekete geçirerek bizim türk askerini barış gücü olarak oraya götürelim bu zalim alçakların karşısına dikelim. çakalın karşısına aslan gerek. onlar aslanı görünce zaten inlerine çekilecekler ve dahada dışarı çıkamayacaklardır. Hatta bu sadece biz türkiye değil, diğer pakistan,iran, katar, gibi müslüman ülkelerininde askaerlerinin ortak olarak bir barış gücü oluşturup bu filistine gönderelim. bu israilin zulmünü durdurmadığımız müddetce dünyada huzur u sağlamak mümkün olmayacaktır.
Dursun Taş 2 yıl önce
Allah, elbet bir gün onlara bu yaptıkları zülmün karşılığını fazlasıyla verecektir. Bu yapılanları şiddetle kınıyor ve insanları da bu yapılanları şiddetle kınamaya davet ediyorum.


Ve
Mustafa 2 yıl önce
Daha gür bir sesle tepki göstermeliyiz.medyada öncelikli gündem oluşturmalıyız.yoksa diğer İslam ülkelerinden hiç bir ses çıkmaz.herkesin umudu biziz.Kudüs birilerinin dediği gibi Filistin ve İsrail in iç meselesi değildir.ilk kıblemiz kutsalımızdır.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?