banner250

banner246

Erbaş: "Din, Diyanet milletimizin çimentosudur”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında Mardin’e gitti.

Diyanet Haber 06.12.2018, 17:16
Erbaş: "Din, Diyanet milletimizin çimentosudur”
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, beraberindeki heyetle birlikte ilk olarak Mardin Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret etti.

Başkan Erbaş burada yaptığı açıklamada, “İl Buluşmaları” programlarıyla illerde din görevlileri ve vatandaşlarla buluştuklarını, üniversiteleri ziyaret ettiklerini, STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldiklerini ifade ederek daha nitelikli, verimli bir din hizmeti ve din eğitimini gerçekleştirmek için istişareler ve müzakereler yaptıklarını söyledi.

Şu ana kadar yirmiye yakın ili bu çerçevede ziyaret ettiklerini dile getiren Başkan Erbaş, “Mümkün oldukça milletimizin bütün kesimlerine ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.

Başkan Erbaş, "Din, diyanet milletimizin çimentosudur. Huzurla ve en güzel şekilde yaşayabilmenin yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğini biliyoruz. Hiçbir etnik ayrımcılık yapmadan, gençlerimizi özellikle çocuklarımızı kucaklayarak onları geleceğe daha nitelikli bir şekilde nasıl hazırlayabiliriz, bunun derdindeyiz." diye konuştu.

Vali Mustafa Yaman da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Mardin'in çok dilli ve çok kültürlü şehir olduğunu, birlikte yaşamanın şehre kültürel bir zenginlik kattığını belirtti.

Beraber yaşamanın yüzyıllarca özümsendiğini aktaran Yaman, "İnşallah bütün dünyaya örnek olur diye düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

Son yıllarda bölgede huzur ikliminin hakim olduğuna işaret eden Yaman, bununla birlikte herkesin yüzünün güldüğünü, bunu sürdürmenin gayreti içinde olduklarını aktardı.

Ziyarette Başkan Erbaş’a Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ile İl Müftüsü İsmail Çiçek eşlik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?