banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş basın açıklaması yapacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısıyla ilgili birazdan basın açıklaması yapacak.

Diyanet Haber 15.03.2019, 14:04
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş basın açıklaması yapacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yeni Zelanda'da iki farklı camiye cuma namazında düzenlenen terör saldırısıyla ilgili basın açıklaması yapacak.

Başkan Erbaş'ın yapacağı basın açıklamasını, Diyanet Haber sitemizden ve Diyanet TV'den canlı olarak takip edebilirsiniz.

Detaylar geliyor...

Yeni Zelanda'da ne olmuştu?

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Frekans Bilgileri

Türksat 3/A

Frekans: 11136

Dikey-Batı

SR : 4444

FEC 5/6

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
M.Zeki ARPACIK 2 yıl önce
Duaya durmuş, zamanın en önemli diliminde huzuru ilahide buluşmuş, hazreti insan şerefi ile şerefyap olmuş kardeşlerimize karşı yapılan canice, vahşice ve insanlık dışı menfur saldırıyı telin eder, bu olumsuzlukları normal gören, destek veren, yakınlık gösterenleri, el Kahhar mahkemesi ve ilahi yaptırıma havale ediyorum.Yeni Zelanda Cuma şehitlerini ve hak din olan islam ve beşeriyet kahramanlarını rahmet, minnet ve ilahi esenlikle yad ediyorum. Güneşe kurşun sıkılmaz, bu hadisenin kaybedeni islam ve müslümanlar değildir. Bu hadisede darbe alan insanlık olmuştur.Terörün dini, dili, ırkı olmaz, terör bir insanlık suçu olup, yeryüzünde insanlık dışı eylem ve söylemlerden nemalananların olumsuz tutum ve davranışlarından neşet eden bataklık ve kirli ilişkiler ayıbıdır. İnsanları soyu, dini, ırkı kimliği ne olursa olsun insanların birbirinden istifade edecek çok kıymetli ve baha biçilmez şeyleri vardır. İnsan insanın kurdu değil insan insanın yurdudur ilkesiyle insanlığın geleceğine yaşanılır ve aydınlık yarılar bırakmak tüm insanlığın asli görevidir.Hayatı içtimaiyenin her bir ferdi insanlık dışı gelişmelerden ders almalı kainat gemisinin emniyet ve sigortası mumin ve mütedeyyin insanlar olduğu bilinmeli hafizen Allah dünya gemisi batarsa sadece mümin ve müslümanlar bu gemide olmadığı idrak ve tefekkür edilmelidir.
Ayşegül Filiz Cancan 2 yıl önce
(Habîbim, yâ Muhammed!) Sakın Allah’ı, zâlimlerin yapmakta olduğu şeylerden gāfil sanma! (Rabbin) onları, ancak kendisinde gözlerin dehşetten donup kalacağı bir güne erteler. İbrahim süresi 42.ayet
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?