Diyanet cuma hutbesine Yeni Zelanda açıklaması ekledi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Yeni Zelanda’da iki farklı camide ibadet halindeki Müslümanlara düzenlenen saldırı dolayısıyla Türkiye genelinde bütün camilerde cemaatle paylaşılmak üzere cuma hutbesine ek bir açıklama paylaştı.

Diyanet Haber
Diyanet cuma hutbesine Yeni Zelanda açıklaması ekledi
banner80

Diyanet İşleri Başkanlığınca bütün il ve ilçe müftülüklerine ulaştırılan ve cuma namazında hutbenin ardından cemaatle paylaşılacak olan açıklama şöyle:

“Muhterem Müslümanlar!

Yeni Zelanda’da müminlerin bayramı olan Cuma gününü hüzne çeviren, ibadet halindeki Müslüman kardeşlerimize düzenlenen menfur saldırı hepimizin yüreğini sızlatmıştır. Şu husus iyice bilinmelidir ki, dünyanın neresinde olursa olsun, kimden gelirse gelsin, hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın, mabetlerimize ve Müslümanlara yapılan hiçbir saldırı asla kabul edilemez.

Bu gibi provokatif hadiseler karşısında akl-ı selim ile hareket etmek Müslümanların şiarındandır. Bu menfur saldırı da şehit olan kardeşlerimize Rabbimden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Cenâb-ı Hak her türlü bela ve musibetten ümmet-i Muhammed’i muhafaza eylesin.”

Açıklamayı indirmek için TIKLAYINIZ

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan yıldırım
Orhan yıldırım - 4 ay Önce

Minel zalime cehenneme şehitlerimize Rabbimden rahmet ailelerine baş sağlığı diliyoruz mekanları cennet olsun

hasan köksal
hasan köksal - 4 ay Önce

Yüce Rabbim vefat edenlere rahmet eylesin. Yaralılarâ acil şifalar versin. Bu menfur cinayetin faillerine gerken cezanın verilmesini temenni adiyorum.

SIRADAKİ HABER