banner250

banner255

Diyanet cuma hutbesine Yeni Zelanda açıklaması ekledi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Yeni Zelanda’da iki farklı camide ibadet halindeki Müslümanlara düzenlenen saldırı dolayısıyla Türkiye genelinde bütün camilerde cemaatle paylaşılmak üzere cuma hutbesine ek bir açıklama paylaştı.

Diyanet Haber 15.03.2019, 11:33
Diyanet cuma hutbesine Yeni Zelanda açıklaması ekledi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca bütün il ve ilçe müftülüklerine ulaştırılan ve cuma namazında hutbenin ardından cemaatle paylaşılacak olan açıklama şöyle:

“Muhterem Müslümanlar!

Yeni Zelanda’da müminlerin bayramı olan Cuma gününü hüzne çeviren, ibadet halindeki Müslüman kardeşlerimize düzenlenen menfur saldırı hepimizin yüreğini sızlatmıştır. Şu husus iyice bilinmelidir ki, dünyanın neresinde olursa olsun, kimden gelirse gelsin, hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın, mabetlerimize ve Müslümanlara yapılan hiçbir saldırı asla kabul edilemez.

Bu gibi provokatif hadiseler karşısında akl-ı selim ile hareket etmek Müslümanların şiarındandır. Bu menfur saldırı da şehit olan kardeşlerimize Rabbimden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Cenâb-ı Hak her türlü bela ve musibetten ümmet-i Muhammed’i muhafaza eylesin.”

Açıklamayı indirmek için TIKLAYINIZ

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Orhan yıldırım 2 yıl önce
Minel zalime cehenneme şehitlerimize Rabbimden rahmet ailelerine baş sağlığı diliyoruz mekanları cennet olsun
hasan köksal 2 yıl önce
Yüce Rabbim vefat edenlere rahmet eylesin. Yaralılarâ acil şifalar versin. Bu menfur cinayetin faillerine gerken cezanın verilmesini temenni adiyorum.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?