banner250

banner246

Diyanet, 81 il müftülüğüyle istişare ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye genelinde bilgilendirme ve istişare toplantıları düzenliyor.

Diyanet Haber 26.09.2018, 17:11
Diyanet, 81 il müftülüğüyle istişare ediyor
© Diyanet Haber

Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde bilgilendirme ve istişare toplantıları düzenliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığının yayın hizmetlerinin gelişerek ve yenilenerek devam etmesinde, toplumun tüm kesimlerine ulaştırılmasında, tanıtılmasında ve yaygınlaştırılmasında taşra teşkilatlarının önemli bir rol üstlenmesi gerçeğinden hareketle Türkiye genelinde il ve ilçe müftülükleriyle karşılıklı istişare ve tanıtım toplantıları gerçekleştiriliyor.

Toplumun hızla değişip dönüştüğü, bilgi ve iletişim vasıtalarının hızla gelişerek etkisini her alanda gösterdiği günümüzde, toplumu doğru dini bilgiyle aydınlatmanın önemine binaen gerçekleştirilen toplantılarda, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı süreli yayınlar, basılı yayınlar ve radyo televizyon yayınlarının topluma ulaştırılması amaçlanıyor.

Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünün gelişen ve büyüyen faaliyet alanlarıyla ilgili bilgilerin aktarıldığı, doğru dini bilginin güvenilir kaynaklar aracılığıyla topluma aktarılmasında Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünün rolü ve vazifelerinin anlatıldığı toplantılarda, il ve ilçelerden de dini yayıncılığı daha ileri taşıma noktasında bilgi ve katkı sunmaları bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Huriye Martı, Dr. Burhan İşliyen, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, daire başkanları ve dini yayın alanında uzman kişilerin katıldığı toplantılarda aynı zamanda il ve ilçelerde dini yayıncılıkla ilgili karşılaşılan sorunlar da yerinde tespit edilerek çözüme yönelik fikirler masaya yatırılıyor.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (2)
Răzi Bahtiyār 3 yıl önce
Hayırlı Cumalar diyānet dergilerimizi personele daha cazip şekillerde sevdirerek ve ödüllendirerek sunarsanız çok büyük iş çığrı açmış olursunuz. Fî emãnetillăh
Şenel Simit 3 yıl önce
Diyanet yayınlarını takip eden biri olarak 2013 yılından bu yana yayınlarımızın kalitesini müftülüğümüze anlatıp. Tanıtım için toplumun yoğun olduğu yerlerde tanıtım ve bilgilendirme yapılmasını defaatle ısrar ettim. Çalışmanız çok güzel Rabbim muvaffakiyet versin. Saygılar.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?