Din görevlisi öğrencilerle ödev yapıyor

Muş'un Suboyu Köyü Camisi'nde imamlık yapan Murat Özden, camide gönüllü olarak ilk ve ortaokul öğrencilerine ders vererek, onları geleceğe hazırlıyor. 

Din görevlisi öğrencilerle ödev yapıyor

Merkeze bağlı Suvaran ve Gümüşali köylerinin ardından geçen yıl Suboyu Köyü Camisi'ne atanan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İlahiyat Ön Lisans mezunu Özden, ilk ve ortaokul öğrencilerine okul çıkışında Kur'an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra Türkçe, matematik, fen bilgisi, din kültürü ve Arapça dersleri de veriyor.

Öğrencilerin ödevlerini yapmalarını sağlayan Özden'in bu davranışı köylülerden de takdir topluyor. 

Özden, hafta içi okul çıkışında camide 15 öğrenciye ders verdiğini söyledi.

Öğrencilere gönüllü yardım ettiğini anlatan Özden, "Muhtarımız ve köy halkının bu şekilde devam etmeme teveccühleri var. Her şey çocuklarımızın geleceği için. Amacımız çocuklarımızın bilgi ve birikimli yetişmeleri ve milletine, vatanına daha faydalı olmalarıdır. Camiler sadece ibadet yeri değildir. Gün geliyor çocuklarla oyun oynuyoruz hem de derslerine yardımcı oluyoruz." ifadesini kullandı. 

Özden, camilerin ibadetin yanı sıra ilim ve irfan yerleri olduğunu dile getirdi.

Çocukların okul çıkışında camiye gelip ödevlerini yaptıktan sonra eve gittiklerini anlatan Özden, bundan öğrenci ve ailelerinin de memnun olduğunu vurguladı.

Suboyu Köyü Muhtarı Necat Akar ise Özden'in camiye gelen öğrencilere hem Kur'an-ı Kerim dersi verdiğini hem de derslerine yardımcı olduğunu anlatarak, kendisinden memnun olduklarını söyledi. 

Öğrencilerden Esma Akar da okuldan çıktıktan sonra hemen camiye gittiklerini anlatarak, "Camiye geldiğimizde ilk önce Kur'an-ı Kerim dersi alıyoruz ardından hocamızla okul ödevlerini yapıyoruz. Anlamadığımız soruları imama soruyoruz ve bize yardımcı oluyor. Camide ödevimizi bitirdikten sonra eve gidiyoruz, evde onları tekrar ediyoruz." diye konuştu. 

Tarık Akar, camide derslerin yanı sıra oyun oynayarak da güzel zaman geçirdiklerini ifade etti.YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülfikar DİKBAŞ
Zülfikar DİKBAŞ - 9 ay Önce

Allah razı olsun hocalarıma başarılar dilerim

Cevdet turan
Cevdet turan - 9 ay Önce

Bu vatan içinve bu vatanın insanları için gayret gosteren herkesten rabbim razi olsun

KAZIM OĞUZ
KAZIM OĞUZ - 9 ay Önce

ELHAMDÜLİLLAH RABBİM BÖYLE İNSANLARIN SAYISINI ARTIRSINİNŞALLAH

ismail orak
ismail orak - 9 ay Önce

kayseri esenyurt eser camimizde hafızlik /yüzüne/medrese usulu arapca ve etüd merkezi alanlarinda 2 yıldir calışma yapilmaktadır bu tip camilerimizin sayisının artırilmasının cok ama çok gerekli olduguna inanıyorum

ismail orak
ismail orak - 9 ay Önce

bu tip çalışma kayseri esenyurt eser camisinde 2 yıldır uygulanıyor hemde
hem imam hemde belletmen eşliğinde güzel bi çalışma ortaya çıkıyor

Temel ENGİN
Temel ENGİN - 9 ay Önce

Rabbim,bu ülkenin gelişmesi için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sahib çıkan bütün VATAN evlatlarının yâr ve yardımcısı olsun

Muhammed
Muhammed - 9 ay Önce

Allah hizmetlerini daim eylesin saygideger hocam, Rabbim guc kuvvet versin

H. Çorak
H. Çorak - 9 ay Önce

Harika bir davranış. Rabbim böyle imamlarin sayılarını artırsın inşallah.


SIRADAKİ HABER