Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5. Uluslararası İyilik Ödülleri programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir"
banner66

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünün Firavunları, Nemrutları vardı, bugünün de Firavunları, Nemrutları var. Hak, batıl mücadelesi dün olduğu gibi bugün de var. Bu mücadele ilanihaye devam edecek. Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir. Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır." şeklinde konuştu.

Erdoğan şunları söyledi:

"Üzülerek söylüyorum bu süreçte bazı Müslüman devletlerle beraber Batılı ülkeler, kurum ve kuruluşlar gerçekten çok kötü imtihan verdiler. Suriye, Irak, Yemen, Libya ve Filistin'de yaşananlar, Müslümanlar için iyiyi kötüden, zalimi mazlumdan, dostu düşmandan ayıran bir furkan oldu. Maskeler düştü, makyajlar aktı, gerçek yüzler ortaya çıktı. Özde demokratlarla sözde demokratlar, gerçek insan hakları savunucuları ile bunların sadece istismarını yapanlar bu süreçte ifşa oldu."

"Biz tahrik olmayacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "(Netanyahu) Eğer dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin. Bize tahrik etmeye çalışıyorsan biz tahrik olmayacağız. Çünkü biz bu oyunlarla tahrik olmayacak kadar evrensel bir dinin mensuplarıyız." dedi.

"O da bir katliamın düzenleyicisi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"AB'de idam yasak olduğu halde siz nasıl oluyor da Sisi'nin davetine icabet ediyorsunuz? O da bir katliamın düzenleyicisi. (Kaşıkçı cinayeti) Biz, takipçisiyiz gerekirse uluslararası mahkemede de bu işin yargılanmasını takip edeceğiz. Binlerce tır silah verilen YPG'li katiller, Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturma hevesine kapılıyorsa bunun müsebbibi terör örgütlerine şaşı bakanlardır."

Erdoğan, "Terör gibi bir meselede dahi 'iyi terörist-kötü terörist' ayrımına gitmekten çekinmediler. Suriyeli, Afganlı, Iraklı mültecilerden esirgedikleri şefkat ve merhameti, FETÖ'cü alçaklara, YPG'li katillere göstermekten hicap duymadılar." ifadelerini kullandı.

VİDEO HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer DİRİL
Muzaffer DİRİL - 2 ay Önce

Maalesef dünyada yardım a muhtaç insanlar var,büyük çoğunluğu da müslüman ve Türkiye den başka yardım eden de yok.Allah yardımcı ları olsun

ALİ AKILLI
ALİ AKILLI - 2 ay Önce

ALLAH RAZI OLSUN CUMHUR BAŞKANIMIZDAN

Veysel ASLANLI
Veysel ASLANLI - 2 ay Önce

İslam'ın gür sesi

Ali Rıza Çolak
Ali Rıza Çolak - 2 ay Önce

Cumhur başkanımızdan
Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER