banner250

banner246

Çocuklar Camilere Akın Etti

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde çocuklar camilere akın etti

Diyanet Haber 01.07.2018, 16:27
Çocuklar Camilere Akın Etti

Yaz Kur'an kurslarının açılmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde çocuklar camilere akın etti. Terör saldırılarının ardından onarılarak ibadete açılan camilerde de 'Yaz Kur'an Kursları' heyecanı yaşandı. İşte miniklerin Kur'an-ı Kerim öğrenme sevinci.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde çocuklar camilere akın etti

Ellerine Kur'an-ı Kerimleri Elif Ba’ları alıp camilerin yolunu tuttular. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde camiler çocuk sesleriyle şenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi’ sloganıyla başlattığı Yaz Ku'ran Kurslarına bölgede eğitim büyük bir heyecanla başladı. Diyarbakır'da 2 bin 15'i cami, 208'i Kur'an kursu olmak üzere 2 bin 226 merkezde eğitim yapılıyor.

Yaz Kur'an Kursları vesilesiyle Siirt’te de camiler çocuk sesleriyle yankılandı. Daha önceki yıllarda Kur'an-ı Kerimi okumayı öğrenen çocuklar eğitime büyük kaldıkları yerden devam etti. Rahlelerle Kur'an-ı Kerim'in ilk inen ayeti olan “Oku” kareografisi oluşturuldu.

Şırnak'ta 520 cami ve 270 kur'an kursunda eğitime başlandı. Kentte terör saldırılarında tahrip olan ve yapılan tadilatın ardından ibadete açılan camilerde de Yaz Kur'an Kursu sevinci yaşandı. Terör mağduru çocuklar bu camilerde Kur'an-ı Kerim öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. Vatan sevgisiyle birlikte yüce dinimizin değerlerini öğreniyor.

Batman'da, Bingöl, Mardin, Elazığ gibi illerde de manzara aynıydı. Öğrenciler Türkiye’nin dört bir yanında açılan yaz Kur'an kurslarında 17 Ağustos’a kadar İslam'ın esaslarını öğrenecek.

Diyanet Tv

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?