banner250

banner203

Başkan Erbaş Mutki'de Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Ezanı Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali için Bitlis'e geldi

Diyanet Haber 14.09.2018, 10:39
Başkan Erbaş Mutki'de Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle 81 il genelinde Diyanet personeli arasında düzenlenen yarışmaların birincileri belirleniyor. Din görevlileri arası ezanı güzel okuma yarışması Türkiye finali Bitlis'te yapılıyor.

Yarışma nedeniyle Bitlis'e gelen Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Ebaş, Mutki İlçe Müftülüğü’ne bağlı Alâiyye Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Ashab-ı Suffe'nin Varisleri

Erbaş, Sizler, bizler, hepimiz Ashab-ı Suffenin varisleriyiz. Onların yollarından gidenler olarak ilim, irfan, bilgi, hikmet yolunda gayret eden kimseleriz. Allah yolumuzu açık etsin. İlim, bilgi olmadan hiçbir şey olmaz. Din hizmeti olmaz, din yaşanmaz. O yüzden sevgili Peygamberimiz ilme çok önem verdi. Rabbimiz Kuranı Kerim'de ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ buyurdu. Peygamber Efendimiz alimleri işaret ederek ‘Alimler peygamberlerin varisleridir’ buyurdu. Burada tahsilinizi bitirip diplomalarınızı aldıktan sonra camilerimizin mihrapları, kürsüleri, minberleri sizleri bekliyor. İyi ilim sahibi olmuş hocalara ihtiyacımız var. Onun için derslerinize iyi çalışın, bol kitap okuyun. Hocalarınız burada sizlere rehberlik ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak her türlü desteği veriyoruz sizlere, maddi, manevi hep yanınızdayız” dedi.

BitlisZiyarette Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve bölgedeki kanaat önderlerinden Fethullah Ayte de eşlik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?