banner250

banner246

Atanmayı Bekleyenlere Müjde! Başkan Açıkladı

9500 Alım ilanından sonra gelen bu açıklama atama bekleyenleri sevindirdi

Diyanet Haber 06.07.2018, 23:07
Atanmayı Bekleyenlere Müjde! Başkan Açıkladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bir dizi program kapsamında Yalova'daydı. 9500 personel alımıyla ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan duyrunun ardından "ne zaman" sorusuna Diyanet İşleri Başkanından cevap niteliğinde açıklama geldi.

Başkan Erbaş, fahri Kur’an kursu öğreticilerinin her zaman kadro istediklerini, kendilerinin de bunun için gayret ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Yetkililerimiz de büyük bir gayret içerisindeler. Önümüzdeki aylarda 3 bin Kur’an kursu öğreticisi alacağız inşallah. Bu ne büyük nimettir. Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız. Ondan sonraki zamanlarda daha da hem sözleşmeli hem kadrolu olarak bünyemizde görev yapan kardeşlerimizin sayılarının artmasını sağlayacağız.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (30)
XD 2 yıl önce
Sadece hafızlar için bir kategori bulunmuyor ben ihl mezunu degilim ancak ilahiyat okuyorum dhbt ye girdim ve iyi bir puan aldım bu sınava giremeyecek miyim? Bilgisi olan cevaplaya bilir mi?
Fatma yusra Göşker 2 yıl önce
Allah'ın ve Rasulunun rahmeti bereketi sevgisi üzerinize olsun
Umarım aşk ile çalışan tüm hoca kardeslerimiz ile birlikte eksik olan bu yanımızda tamamlanır psikolojik baskılar dan
kadrosu olmayanlara hizmetleri göz ardı edilen yetersizlik duygusundan kurtuluyoruz çok şükür
gül ulgen 2 yıl önce
İnsAllah.ama hak olan5 yıl fahri kkö.olarak görev yapanlari direkt kadroya geçirmeleri olmalıdır.daha önce 8 ay çalışanlara verildi.bu ülkede.bizler ilahiyat fakültesi mezunları olarak magduruz.eğer sözleşmeli olarak alinsada çalıştığı yerde devam ettirilmeli.ALLAH rızası icin konuyu degerlendirsin yetkililer.
Ahmet TİKİCİ 2 yıl önce
Allah devletimize zeval vermesin
Büyük bir ikram
Tüm aday kardeşlerime Rabbim hayırlı muvaffakiyetler ihsan eylesin
Metin ergün 2 yıl önce
2018 yılı sonunda yapılan kpss puanı ile alacaklar 15 şubat 10 mart arası büyük ihtimalle alım olacak inşAllah
Mehmet Güneş 2 yıl önce
Ben Dhbtye girmedim Kpssye girdim yeterlimi
Mustafa ALAT 2 yıl önce
Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de Yüce Rabbimiz İslam'a tabi olan herkesin kardeş olduğunu ifade etmektedir.Onun için, özellikle zor zamanlarda Aziz Türk milleti , inandığı değerleri yaşamış ve bu sayede düşmanlarına mağlup ederek bu günlere gelmiştir... Bundan sonrada, Yüce Rabbimizin emirlikleri doğrultusunda millet olarak yaşamaya devam ettiğimiz sürece kimse bizi esaret altına alamaz.
Ömer 3 yıl önce
Esselamu aleykum. Siz değerli hocalarımdan ricam geçen günlerde 9500 alim daha yapacağız demiştiniz ama ondan sonra ses kesildi. Biriniz bir açıklama yapsın. Hangi dhbt ile alim yapacaksiniz. Yapacaksanız tarihi belli değilim. Dua ile vesselam.
fisun 3 yıl önce
geri sayamıyorsunuz hala:)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?