banner331

banner319

Akademisyenler ve ailelerini taşıyan midibüs devrildi, 1 kişi öldü, 19 kişi yaralandı

27. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Ordu'ya gelen akademisyenler ile ailelerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 19 kişi yaralandı.

Gündem 25.06.2022, 22:12
Akademisyenler ve ailelerini taşıyan midibüs devrildi, 1 kişi öldü, 19 kişi yaralandı
© AA

Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesince organize edilen "27. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı"na katılmak üzere kente gelen dekanlarla öğretim görevlilerine yönelik kültür ve turizm gezisi düzenlendi.

Akademisyenler ve ailelerini taşıyan Ahmet S. yönetimindeki 52 DA 835 plakalı Ordu Üniversitesine ait midibüs, Gölköy ilçesi Ulugöl Cihadeyi Mahallesi mevkisinde virajı alamayarak devrildi.

Kazada, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz vefat etti.

Çevredeki hastanelere sevk edilen 2'si ağır 19 kişinin tedavisi ise sürüyor.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, gazetecilere, çeşitli üniversitelerin ilahiyat fakülteleri dekanlarının, Ordu Üniversitesindeki program vesilesiyle dün kente geldiğini söyledi.

Katılımcılar için bugün de Gölköy ilçesindeki Ulugöl Tabiat Parkı'na gezi organize edildiğini belirten Sonel, bölgeye 2 kilometre kala aracın teknik bir sebeple freninin boşalması sonucu kazanın meydana geldiğini aktardı.

Kazada vefat eden Prof. Korkmaz'a Allah'tan rahmet dileyen Sonel, kaza nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını vurguladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan taziye mesajı

Trafik kazasında vefat eden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sıddık Korkmaz için bir taziye mesajı yayımlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, mesajında; "Ordu'da yaşanan elim bir kaza sonucunda vefat haberini aldığım İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sıddık Korkmaz hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, kazada yaralanan kardeşlerimize Cenab-ı Hak’tan acil şifalar diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: AA
banner276
Yorumlar (0)