banner250

banner246

Ailenin güçlendirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında ailenin güçlendirilmesi,sosyal hizmetlerin yaygınlaştırılması ve kadına karşı şiddetin önlemesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Diyanet Haber 13.11.2018, 15:13
Ailenin güçlendirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı
© AA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi" kapsamında düzenlenen "Ankara Din Görevlileri Bilgilendirme Faaliyeti Toplantısı" öncesi bir araya geldi.

"81 ilde müftülüklerde aile irşad büroları var"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kendileri için çok önemli bir bakanlık olduğunu belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın devleti her yerde temsil eden kurumların başında geldiğini, özellikle ailenin korunması konusuna çok önem verildiğini ifade eden Erbaş, 81 ilde ve 400'e yakın ilçede yer alan müftülüklerde aile irşat büroları bulunduğunu, buralarda rehberler ile hizmet verildiğini söyledi.

Erbaş, "Rehberler mümkün olduğunca ailemizde çıkan problemleri çözmek ya da ailede çıkan problemleri önleme noktasında gayret gösteriyorlar. Aile sağlam olduğu zaman milletimizin en önemli müessesi olduğu için toplum da sağlam kalır." dedi.

Aileye ayrı bir önem verdiklerine dikkati çeken Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Diyanet İşleri Başkanlığı ile iş birliği yapmasının kendileri için çok değerli olduğunu vurguladı.


Bakan Selçuk ise, iki bakanlığın birleşmesiyle kadınlara, çocuklara, engellilere, şehit yakınlarına ve gazilere hizmet verildiğini hatırlattı.

Bu protokolle aile içi eğitim ve aileleri güçlendirme programının artırılacağını dile getiren Selçuk, kayıt dışı istihdam ve çalışma hayatına ilişkin önemli çalışmalar yapılacağına işaret etti.

Çalışmanın ve üretmenin önemine değinen Selçuk, "Ekonomik ve sosyal kalkınma manevi kalkınma olmadan mümkün değil." dedi.

Konuşmaların ardından, Bakan Selçuk ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ailenin güçlendirilmesi, sosyal hizmetlerin yaygınlaştırılması ve kadına karşı şiddetin önlemesine yönelik iş birliği protokolünü imzaladı.

Kaynak: AA
Yorumlar (3)
kko ve imam hatip 3 yıl önce
Sayin baskanim calismalarinda basarilar sizi tebrik ediyorum ancak diyanet ailesi olarak aile butunlugunu dusunmeniz cpk guzel kurum icinde eslerin biri bir dagda digeri baska dagda calistigi muddetce disaridaki insanlarin butunlugu nasil saglanir cok merak ediyor Saygilarimla...
Zakir Köseoğlu 3 yıl önce
Yöneticilerin,özellıkle din eksenli mevki makam sahiplerinin bu konuya daha çok dikkat etkileri gerekir kanaatindeyim.
İmam 3 yıl önce
Sayın başkanımızın çalışmalarını çekemiyorlar, o yüzden nasıl bahane bulsamda saldırsak diyorlar
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?