banner250

banner246

8 Bin 120 Hafız, Diploma İçin Komisyon Karşısında

21 Mayıs - 8 Haziran 2018 tarihleri arasında başvuruları alınan 4774 erkek, 3346 kız olmak üzere toplam 8 bin 120 hafız adayı komisyonlar karşısında

Diyanet Haber 05.07.2018, 16:50
8 Bin 120 Hafız, Diploma İçin Komisyon Karşısında

3 Temmuzda başlayan hafızlık tespit sınavları 16 sınav merkezinde, 42 komisyonla devam ediyor.

Sınava katılan öğrencilerin ve onları yetiştiren hocalarının heyecanı gözlerdenden kaçmıyor. Yine her dönem olduğu gibi bu dönem de 1654 müracaat ile en fazla hafız adayının sınava girdiği merkez İstanbul Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi oldu.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Sınavların bütün merkezlerde tamamlanmasının ardından “Hafızlık Tespit Sınavı Sonuçları” en geç 24 Temmuz 2018 tarihi itibariyle https://dibbys.diyanet.gov.tr/EHYS/Hafizlik/HafizlikSinavSonucuSorgulama.asp x adresi üzerinden öğrenilebilecek.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü; komisyonlar arasında farklılığın giderilmesi, sağlıklı bir değerlendirmenin yapılabilmesi için sınav ortamı ile çalışma usul ve esaslarını da dikkate alınarak 2015 yılında Hafızlık Tespit Sınavı kriterleri oluşturmuştu.

Diyanet, komisyonlar arasında farklılığın olmaması için oluşturulan komisyonların başkanları ile her sınavdan önce toplantı düzenliyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Hakan ÖZDEMİR 3 yıl önce
Hep beraber bilinçli ihlaslı samimi hafızlar yetişsin diye gayret ediyoruz sayıların artması çok güzel bir şey Rabbim her bir hafızamızı 70 kişiye şefaat eder manalı endamlı ifadeli ihlaslı samimi eylesin diploma ile dünya menfaatleri elde etmek için değil asıl Gaye ahiretini kazanmak ndc insanlara kazandırmak Elbette muhakkak da geçebilecek bir imkanı da olmasını sonraki bir düşünce olarak bu Manayı da hizmet etmesini Rabbim cümle hafızlarımız a nasip eylesin
murat 3 yıl önce
MAŞALLAH BEREKALLAH Sayı çok artmış RABBIM Sayılarını daha çok artırsın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?