banner250

banner203

Millete hizmette Diyanet - Emniyet el ele

Gümüşhane İl Müftülüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü, sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve kronik hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte çalışıyor.

Gümüşhane Müftülüğü 09.04.2020, 17:22
Millete hizmette Diyanet - Emniyet el ele
© Diyanet Haber

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Diyanet İşleri Başkanlığı devletin bütün kurumları ile iş birliği içerisinde, millete hizmet etmek için sahada aktif bir şekilde mücadele veriyor.

Gümüşhane Valiliği bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına 250 din görevlisi ile detek veren İl Müftülüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde 65 yaş üstü ve hasta vatandaşların ihtiyacını karşılamak için çalışıyor. 

Vatandaşa hizmet için deferber olan din görevlileri, İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile birlikte yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde tek tek ziyaret ediyor, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor, ihtiyacı olanlar için alışveriş yaparak evlerine teslim ediyor.

Bir taraftan yaşlı ve kronik hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan din görevlileri, diğer taraftan topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunmaya devam ediyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)