banner250

“Gençliğe Değer” projesi meyvelerini vermeye başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Gümüşhane İl Müftülüğü gençlere yönelik çeşitli faaliyetler düzenliyor.

Gümüşhane Müftülüğü 12.03.2019, 10:08
“Gençliğe Değer” projesi meyvelerini vermeye başladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmelerine katkı sağlamak ve gençlerin önündeki engelleri aşmasına destek olmak amacıyla her bir din görevlisinin en az 10 gence ulaşmasını sağlamak üzere Gençliğe Değer” isimli proje başlatmıştı.

Proje kapsamında ülke genelinde gençlere yönelik düzenlenen etkinlikler devam ediyor.

Gümüşhane İl Müftülüğü de gençlere yönelik çalışmalarına personel eğitimiyle başladı.

Öncelikle din görevlilerine “Gençliğe Değer Projesi Eğitim Semineri” düzenlendi.

Personel eğitimlerinin tamamlanmasının ardından Gümüşhane’de gençlere yönelik faaliyetler hız kazandı.

“Gençliğe Değer” projesi kapsamında gençlere yönelik etkinliklerin düzenlendiği adreslerden biri olan Kemaliye Camii’nde, Müezzin Kayyım Mehmet Karabulut’un koordinesinde gençlere yönelik sosyal ve kültürel içerikli programlar organize ediliyor.

Söz konusu programlarla gençlerin camiyle, Kur'an'la buluşmaları; İslam dinini, peygamberlerin hayatını, Hz. Muhammed (s.a.s.)’in güzel ahlakını öğrenmeleri; ailelerine ve topluma faydalı birer birey olarak yetişmeleri hedefleniyor.

Haftanın belirli günlerinde gerçekleştirilen etkinliklere yaklaşık 40 genç düzenli olarak katılım sağlıyor.

Oluşturulan bu gençlik halkası her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Programlar öncelikle gençlere yapılan ikramlarla başlıyor; çeşitli sosyal ve kültürel içerikli aktivitelerle devam ediyor.

Etkinliklerin son bölümünde ise “Kur’an-ı Kerim”, “itikat”, “ibadet”, “ahlak” ve “değerler eğitimi” gibi başlıklar altında gençlerin seviyelerine uygun sohbetler yer alıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)