banner250

banner255

Yaz Kur’an kursu öğrencilerine trafik eğitimi

Giresun Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere trafik eğitimi verildi.

Giresun Müftülüğü 30.07.2019, 12:13
Yaz Kur’an kursu öğrencilerine trafik eğitimi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hazırlanan, “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi” kapsamında, Espiye İlçe Müftülüğünce açılan yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilere, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Espiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Nurullah Kuş tarafından 10 farklı camide öğrenim gören yaz Kur'an kursu öğrencilerine; emniyet kemeri, trafikte cep telefonu kullanımı, bisiklet kullanımı, kask takma, araç içerisinde çocukların oturacağı yerler ve yaya geçişi gibi hayati önem taşıyan kurallar anlatıldı.

Polis Memuru Nurullah Kuş, seminerin amacının çocuklarda trafik bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak olduğunu ve proje kapsamında verilen eğitimlerin öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildiğini dile getirdi.

Kur’an kursu öğrencileri de seminerler sonunda trafik konusunda sorular yönelterek cevaplar aldılar.

Proje hakkında Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği İlçe merkezindeki 10 Kur’an kursunda öğrencilere trafik konusunda bilgi verildiğini belirtti.

Müftü Koçak, “Kur’an kursu öğrencilerimizin trafik konusunda bilgilendirilmesi için polislerimiz, video gösterimleri eşliğinde trafik kurallarını açıklamalı olarak anlattı.  Seminerler öğrencilerimiz için çok faydalı oldu ve verimli geçti.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)