banner250

banner203

Yaz Kur’an kursu öğrencilerine “Bağımlılık Semineri”

Giresun Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik “Bağımlılık Semineri” düzenlendi.

Giresun Müftülüğü 08.08.2019, 16:17
Yaz Kur’an kursu öğrencilerine “Bağımlılık Semineri”
© Diyanet Haber

Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik; “Mahremiyet Bilinci”, “Çevre Ahlakı”, “Sigara ve Teknoloji Bağımlılığı ile Mücadele” konularında seminer düzenlendi.

Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı cami ve Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere, söz konusu konu başlıkları altında sunumlar eşliğinde eğitim verildi.

Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde; çocukların kendisinin ve diğer insanların özelinin ve özel alanının farkına varması, sosyal hayatın içinde kendi özel alanını koruması, diğer insanların özeline saygı duyması, kendi ile çevresi arasında sınırlar koyması, sigara ve kötü alışkanlıklardan uzak durması hedeflendi.

Seminerde, Merkez Site Kız Kuran Kursu Öğreticisi Fatma Bülbül öğrencilere, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak ise “Yaz Kur'an kurslarımızda bulunan öğrencilerimize, kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları yönünde de tavsiyelerde bulunduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Espiye’de “Kurban Bağış Standı” açıldı

Öte yandan Espiye İlçe Müftülüğünce, “Türkiye Diyanet Vakfı 2019 Yılı Vekâleten Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında vatandaşları bilgilendirmek ve kurban bağışlarını kabul etmek amacıyla iki farklı yere “Kurban Bağış Standı” kuruldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)