banner250

banner246

Yaşayan en güzel gelenek; hafızlık

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerle bir araya geldi.

Giresun Müftülüğü 02.11.2020, 17:33
Yaşayan en güzel gelenek; hafızlık
© Diyanet Haber

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, "2020 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında Çakırmelikoğlu Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerle bir araya geldi.

Hafızlığın büyük bir lütuf olduğunu belirten İl Müftüsü Oral, "Kur’an-ı Kerim’in ilk emri okumaktır. Yüce dinimiz İslam’ı en güzel şekilde temsil edecek olan hafızlarımız ellerinden kitabı, defteri, kalemi düşürmemeli, öğrenmeyi ve öğretmeyi kendine şiar edinmelidir. Öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim’i ezberledikten sonra muhafaza etmeli, anlamıyla buluşmalıdır. Hafızlarımızın zihninde ve kalbinde taşıdıkları Kur’an’a aykırı bir söz ve davranış bulunmamalıdır. Allah buna uygun davranmayı nasip eylesin, milletimizin kalbinden Kur’an sevgisini eksik etmesin." dedi.

Program sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

- Vatan size her zaman minnettardır

Öte yandan Giresun İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle şehit aileleri ziyaret edildi.

Şehit yakınlarını evlerinde ziyaret eden Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, "Din, vatan, mukaddesat, hak ve hakikat uğruna sarsılmaz bir inançla şehadete kavuşanlara ve şehadeti arzulayarak canlarından vazgeçmeyi göze alıp gazilik payesiyle şereflenen tüm kahramanlara minnettarız. Bizlere düşen görev, şehitlerimizin uğrunda can verdikleri değerlere sımsıkı sarılmaktır. Bu güzel gençler var oldukça, Cenab-ı Hakk bu milleti her türlü kötülükten koruyacaktır. Bizim bu çocuklarımız, yavrularımız inşallah ebediyen bu topraklar üzerinde yüce değerleri taşıyarak şerefleriyle yaşayacaklardır. Bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle, bu uğurda mücadele eden tüm gazilerimizi şükranla anıyorum. Tedavisi devam eden gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun." dedi. 

Ziyaretlerde şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)