banner250

banner246

Vali: “Şehadete yürüyen kahramanlarımıza borçluyuz”

Giresun Müftülüğü’nde ‘Din istismarı ile mücadele’ kapsamında bir oturum gerçekleştirildi

Giresun Müftülüğü 16.07.2018, 15:58
Vali: “Şehadete yürüyen kahramanlarımıza borçluyuz”
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı vaizi Ahmet Ünal moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda 15 Temmuz’la ilgili izlenen sinevizyonun ardından Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Yahya Solmaz “DAEŞ”, Ordu Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Dinlek ise “FETÖ’nün Din İstismarı” hakkında sunum yaptı.

Başkanlık vaizi Ahmet Ünal, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın selamlarını ileterek, 41 şehirde din istismarıyla ilgili seminer ve panellerin gerçekleştirildiğini belirtti.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında gerçekleştirilen seminerde FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele sergilendiğini ifade etti.

Programda söz alan Vali Harun Sarıfakıoğulları; 15 Temmuz 2016 tarihinde çok büyük bir tehlikenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti ve milletin azmiyle bertaraf edildiğini belirterek, Bu defteri sonuna kadar kapatacağız. Bu kanalı besleyen hangi etmenler varsa bunları tek tek yok edeceğiz. Bu nedenle hepimizin çok dikkatli ve titiz olması gerekiyor. Sorumluluk noktasında olan arkadaşlarımızın özellikle FETÖ’yle mücadele başta olmak üzere din istismarını kendine amaç edinen örgütlerle mücadele etmesi icap ediyor” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları ayrıca şunları söyledi: “Huzur ve sükûnet ortamında yaşıyorsak, ülkemiz bölünmemiş, işgal edilmemiş, parça parça edilmemiş ise biz başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere aziz milletimize ve şahadete yürüyen o kahramanlarımıza borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)