banner203

banner234

Selde zarar gören cami yeniden ibadete açıldı

Giresun Espiye’de yaşanan sel felaketinde gördüğü hasar nedeniyle bir süre cemaate kapatılan Güzelyurt Köyü Yeni Camii, tadilat çalışmalarının ardından yeniden ibadete açıldı.

Giresun Müftülüğü 14.12.2020, 10:04
Selde zarar gören cami yeniden ibadete açıldı
© Diyanet Haber

Espiye’de yaşanan sel felaketinde hasar gören Güzelyurt Köyü Yeni Camii, İlçe Müftülüğü koordinesinde sürdürülen tadilat çalışmalarının ardından yeniden ibadete açıldı.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, 22 Ağustos’ta meydana gelen selin ardından Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Espiye Şubesi ve köy halkının yardımlarıyla caminin bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanarak ibadete hazır hale getirildiğini belirtti.

Caminin yeniden ibadete açılabilmesi için köy halkı ile birlikte büyük bir gayret sarf ettiklerini kaydeden Müftü Koçak, caminin iç bakım ve onarımının yapılarak halılarının yenilendiğini, abdesthane ve şadırvan düzenlemesinin tamamlandığını, çevre düzenlemesinin ise devam ettiğini söyledi.

Güzelyurt Köyü Yeni Camii’nin yeniden ibadete açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, açılışın ardından ilk cuma namazını kıldırdı, namaz sonrası yağmur duası yaptı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner220
Yorumlar (0)