banner250

banner246

Şehit ailesine şehadet belgesi verildi

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Espiyeli Şehit Piyade Sözleşmeli Er Murat Şahin’in ailesine şehadet belgesi ve beratını takdim etti.

Giresun Müftülüğü 31.05.2019, 13:01
Şehit ailesine şehadet belgesi verildi
© Diyanet Haber

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Espiye Kaymakamı Dede Musa Baştürk ve Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Şehit Murat Şahin’in Espiye Yeniköy köyünde yaşayan ailesini ziyaret ederek baba Alahattin Şahin ve anne Ayşe Şahin ile bir süre sohbet ettiler.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Murat Şahin’in ailesine şehadet belgesinin takdim edilmesi amacıyla yapılan ziyaret, Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Müftü Koçak’ın yaptığı duanın ardından Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 21 Nisan 2019 ’da Hakkari’nin Çukurca İlçesi Kavuşak Seriberi Üst Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Espiyeli Piyade Sözleşmeli Er Murat Şahin’in ailesine şehadet belgesini ve beratını takdim etti.

Şehidin anne ve babasına başsağlığı dileklerini ileten Vali Sarıfakıoğulları’na şehidin babası Alahattin Şahin, "İnşallah bu son şehidimiz olur. İnşallah bir daha şehit haberi gelmez. Vatanımız, milletimiz sağ olsun." diyerek karşılık verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)