banner261

banner250

Resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi

Giresun İl Müftülüğü koordinesinde ilçe müftülüklerince düzenlenen “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Giresun Müftülüğü 09.03.2021, 16:13
Resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi
© Diyanet Haber

İstiklal Marşı ve milli şair Mehmet Akif Ersoy’un gençler tarafından daha iyi anlaşılması amacıyla; “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

İlçe müftülüklerince iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Espiye

Espiye İlçe Müftülüğünde düzenlenen Ödül Takdim Töreni'nde konuşan İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, "Başkanlığımız rehberliğinde, geleceğimizin teminatı genç nesillerin İstiklal Marşı'nı daha iyi anlamaları, milli şairimizi daha iyi tanımaları, gençlerimiz arasında bir farkındalık oluşması ve Başkanlığımız gençlik çalışmalarına ivme kazandırılması amacıyla 'On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal' temalı yarışma düzenledik. Lise öğrencileri arasında kompozisyon, ortaokul öğrencileri arasında ise resim yarışması organize ettik. Yarışmaya katılan ve başarılı olan öğrencilerimizi kutluyorum." dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Koçak, dereceye giren öğrencilere hediye takdim etti.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda kompozisyon dalında Ali Öztürk birinci, Nurullah Yılmaz ikinci, Mustafa Emirhan Can ise üçüncü oldu.

Resim dalında İsra Zeynep Ocaklı birinci olurken Abdüssamet Ay ikinci, Akif Celil Yıldız üçüncü oldu.

Görele

Görele İlçe Müftülüğü koordinesinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye girenler ödüllerini Kaymakam Murat Özdemir’den aldı.

Görele Kaymakamlığında gerçekleştirilen tören sonrasında Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü İhsan Öz, "Geleceğimizin teminatı olan genç nesillerin İstiklal Marşı'nı daha iyi anlamaları, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u daha iyi tanımaları amacıyla 'On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal' temalı liseler arası kompozisyon yarışması düzenledik. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Yarışma sonucunda Şehit Uğur Hancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Aydın birinci, Cemre Aydemir ikinci, Ayşe Gemici üçüncü, Şehit Furkan Yayla Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ebrar Tütüncü ise dördüncü oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)