banner250

banner203

Müftülük umre yolcularına seminer düzenledi

Giresun Espiye İlçe Müftülüğü, umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek olan 79 kişiye "Umre Semineri" düzenledi.

Giresun Müftülüğü 27.02.2019, 17:25
Müftülük umre yolcularına seminer düzenledi
© Diyanet Haber

Espiye Müftülüğünce umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek olan vatandaşlara yönelik düzenlenen seminerde konuşan İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, "İlçemizden umreye gidecek olan umrecilerimize eğitim semineri düzenledik. Amacımız, kutsal topraklara umre ibadeti için gidecek olan vatandaşlarımızı bilgili, bilinçli bir şekilde uğurlamak ve oradaki umre ibadetini usulüne uygun yaparak kazasız belasız günahlarından arınmış bir şekilde tekrar sevdiklerine, memleketlerine döndürmektir.” dedi.

Müftü Koçak şöyle devam etti:

“Umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal beldelere gidiyorsunuz. Orada bulunduğunuz süre içerisinde Hz. Peygamber’in (s.a.s.) huzurunda bulunduğunuzu, bastığınız topraklara bir zamanlar onun ayak bastığını, gördüğünüz yerleri bir zamanlar onun gördüğünü unutmayınız. Orada renkleri farklı, dilleri farklı, kültürleri farklı pek çok insan göreceksiniz. Bu insanların tamamının aynı gaye için orada bulunduklarını ve hepsinin Âdem’in çocukları olduğunu unutmayınız. Orada bulunduğunuz süre zarfında vaktinizi tavaf ile namaz ile Kur’an okumakla, tesbih-tehlil ile geçiriniz ve duaların makbul olduğu o kutsal yerlerde başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanlar için dua ediniz. Ayrıca görevlilerin sizlere sunacağı hizmetlerden yararlanınız ve kurallara riayet ederek temizliğe dikkat ediniz.”

Seminerin ardından umrecilere Espiye Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından aşı yapıldı.

Müftülük Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlileri ve umreye gidecek vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?