banner250

banner246

Müftü ve din görevlilerinden TDV’ye kurban bağışı

Giresun Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak ve din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundular.

Giresun Müftülüğü 10.07.2020, 15:56
Müftü ve din görevlilerinden TDV’ye kurban bağışı
© Diyanet Haber

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak ve din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen vekaletle kurban kesim organizasyonuna destek vermek amacıyla vekaleten kurban bağışında bulundular.

Diyanet işleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde vekalet yoluyla kesilen kurbanların, yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını ifade eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Espiye’de bir önceki yıla göre %98 artışla 2019 yılında 206 hisse kurbanın TDV’ye emanet edildiğini belirterek, "Bu sene bu hedefin üzerinde kurban vekaletini kardeşlerimizden bekliyoruz." dedi.

İlçe Müftüsü Koçak ile birlikte İlçe Müftülüğü personeli ve din görevlileri vekaletle kurban bağışında bulunarak, Espiye TDV Şube Temsilcisi Mehmet Turan’dan bağış makbuzunu teslim aldılar.

Öte yandan Türkiye Diyanet Vakfının vekaleten kurban kesim organizasyonunu daha geniş kitlelere duyurmak ve bağışları kabul etmek amacıyla Espiye İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi iş birliğinde "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı" açıldı.

Merkez Cami bahçesinde açılan Tanıtım ve Bağış Standı'nı ziyaret eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, "Vatandaşlarımız kurbanlarını İlçe Müftülüğümüze gelerek, cami ve Kur’an kurslarımızdaki din görevlilerimiz aracılığıyla veya ilgili banka şubelerine giderek ve bagis.tdv.org.tr adresinden yapabilirler." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)