banner297

banner319

Müftü Topcan: Bayramlar, birlik ve beraberlik günleridir

banner265

Giresun İl Müftülüğünce Ramazan Bayramı dolayısıyla üniversite öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Giresun Müftülüğü 04.05.2022, 11:23
Müftü Topcan: Bayramlar, birlik ve beraberlik günleridir
© DİHA

Giresun İl Müftülüğü, üniversite öğrencilerine yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. 

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce Ramazan Bayramının birinci gününde üniversite öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.  

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, bayramı anne babasından, sevdiklerinden uzakta geçiren öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

Müftülük olarak gençlerin her zaman gençlerin yanında olduklarını belirten İl Müftüsü Topcan, "Siz değerli genç kardeşlerimin bayram sevincine ortak olmanın mutluluğu içerisindeyim. Katılımlarınızdan dolayı her birerlerinize şahsım ve kurumumuz adına çok teşekkür ederim. Bayramlar; birlik ve beraberlik günleridir. Tarihimizden ve medeniyetimizden aldığımız güç ve sorumlulukla sevgimizi, muhabbetimizi ve yardımlaşmamızı daha da büyütüp pekiştirelim. Kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak kardeşçe kucaklaşmayı asla ihmal etmeyelim. Gün, kardeşlik günüdür. Gün, sevgi günüdür." dedi.

Gençlerin yarınların teminatı olduğunu belirten Müftü Topcan, "Genç kardeşlerimin maddi ve manevi yönden donanımlı, vatanını ve milletini seven, ahlaklı, fazilet ve kişilikli birer fert olmaları için gerekenleri yapmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük bundan sonra da sürdüreceğiz. Bizler, sizden ve geleceğimizden ümitliyiz.  Bu vesile bir kere daha bayramlarınızı tebrik ediyorum. Telefonla da olsa görüştüğünüz aile büyüklerinize selamlarımızı lütfen ulaştırınız." ifadelerini kaydetti.  

Program sonunda programa katılan öğrencilere bayram hediyesi takdim edildi.

Programa Şube Müdürü İsmail Aydın, Gençlik Koordinatörlüğü görevlileri, manevi danışmanlar ve öğrenciler katıldı.  

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)