banner203

banner250

Minik öğrencilerin Kur’an okuma sevinci

Giresun’un Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’e geçmenin mutluluğunu yaşadı.

Giresun Müftülüğü 15.01.2020, 11:00
Minik öğrencilerin Kur’an okuma sevinci
© Diyanet Haber

Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’e geçti.

İlçe Müftülüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Şehit Hüseyin Tahmaz İlkokulu 4-6 Yaş Kur'an Kursunda eğitim gören 5 öğrenci, elif-ba eğitimini tamamlayarak Kur'an-ı Kerim okumaya başladı.

Kurs öğreticileri ve öğrencilerini tebrik eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye ederek başarı belgesi verdi.

Müftü Koçak, “Kur’an okumak için öncelikle elif-bayı öğrenen minikler, azimli çalışmaları sonucunda Kur’an-ı Kerim okumaya geçti. Büyük başarı gösteren öğrencileri, velileri ve kurs öğreticilerini kutluyorum.” dedi.

Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim'i ve Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için çok hevesli olduklarını belirten Koçak, çocukların ahlaklı, erdemli ve adil bireyler olarak yetiştirilmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, gelecek nesillere güzel bir dünyayı miras bırakmanın ancak onları iyi yetiştirmekle mümkün olabileceğini kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?