banner250

banner246

Kardeş İlçeler Yaylada Buluştu

Espiye Müftülüğü, “Kardeş İlçe” Yağlıdere Müftülüğü ile Bulancak ilçesine bağlı Paşa Konağı yaylasına gezi düzenledi

Giresun Müftülüğü 09.08.2018, 01:45
Kardeş İlçeler Yaylada Buluştu
© Diyanet Haber

Espiye ilçe Müftülüğü, ilçe müftüsü Yavuz Koçak’ın 1.5 yıldır Yağlıdere ilçe müftülüğüne de vekâleti nedeniyle “Kardeş İlçe Projesi” çerçevesinde Temmuz ayı personel toplantısının da yapılması amacıyla Müftü Koçak’ın koordinesinde bir günlüğüne Yağlıdere Müftülüğüyle Bulancak ilçesine bağlı Paşa Konağı yaylasına gezi düzenledi. 

Espiye İlçe Müftülüğü ile Yağlıdere İlçe Müftülüğü; ilçelere bağlı merkez, mahalle ve köylerde görevli İmam Hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticilerinin katıldığı gezide, Temmuz ayı personel toplantısı yapıldı. Program, daha sonra yapılan piknik ve spor etkinlikleriyle devam etti.

Geziyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Müftü Koçak: “1.5 yıldır vekâletini de yaptığım kardeş ilçemiz Yağlıdere müftülüğümüzün personeliyle birlikte Temmuz ayı toplantısı ve gezi yaptık” dedi. Din gönüllülerinin çok mukaddes ve hassas bir görev yürüttüğünü, moral ve motivasyona ihtiyaç duyduklarını belirten Müftü Koçak; müftülük personeliyle geçen yılda gezi düzenlediklerini, ayrıca iftar programlarında da bir araya geldiklerini, birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine, kaynaşmaya vesile olacak bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?