banner250

banner246

Hem Yarıştılar Hem Eğlendiler

Yaz Kur’an Kursu’nda öğrenim gören öğrenciler, Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen bilgi yarışması ve futbol turnuvasına katıldı

Giresun Müftülüğü 08.08.2018, 15:51
Hem Yarıştılar Hem Eğlendiler
© Diyanet Haber

Giresun Müftülüğü, Yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören öğrencilerin iyi bir eğitimle birlikte sosyal becerilerinin de gelişmesi için etkinlikler gerçekleştiriyor. 

Teyyaredüzü Mahallesi’nde bulunan Giresun İl Özel İdaresi Gençlik Merkezi’nde camiler ve Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında “Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması” ile “Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası” gerçekleştirildi.

Giresun Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, öğrencilerin şenlik havasında güzel bir gün geçirmesi için düzenlenen organizasyonun kaynaşmaya vesile olduğunu belirterek, “Yarışmalara katılan tüm öğrenciler bizim için birinci sayılır. Aslolan şenlik havasında geçen bu etkinliğe katılımın sağlanmasıdır. Tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İl Birincileri Belirlendi

Kız öğrenciler ve erkek öğrencilerin ayrı kategorilerde yarıştığı 2018 yılı Yaz Kur’an Kursları Dini Bilgiler ve Kur’an-ı Kerim yarışmasında il birincileri belirlendi. 

Yarışmalarda kızlarda Piraziz Yeni Mahalle Halisbey Camii Kur’an Kursu öğrencisi Zehra Çevik, erkek öğrenciler arasında ise Merkez Gedikkaya Kur’an Kursu öğrencisi Barış Damcı birinci oldu.

Yarışmada öğrenciler “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” kitabı, Tecvid kuralları ile Namaz Sureleri ve dualarının metin ve meallerinden sorumlu tutuldu. 

Komisyon Başkanlığını İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç’in, üyeliklerini ise Uzman Vaiz Zeynep Özdemir ve Vaiz Akif Yazar’ın yaptığı yarışmada, dereceye giren öğrencilere teşvik amaçlı para ödülü verildi.

Futbol Turnuvasında Ter Döktüler

Giresun’da yaz Kur'an kurslarına katılan öğrenciler için İl Müftülüğü tarafından futbol turnuvası gerçekleştirildi.

Turnuvaya katılan 16 caminin öğrencileri, şampiyonluk için ter döktü.

İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen organizasyona katılan tüm öğrencileri tebrik etti.

Futbol Turnuvası’nda Duroğlu Mustafa Efendi Camii Yaz Kur’an Kursu birinci olurken, Çıtlakkale Seyyid Mehmet Paşa Camii Yaz Kur’an Kursu ikinci, Yavuz Sultan Selim Camii Yaz Kur’an Kursu ise üçüncü oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)