banner324

banner319

Hafızlık öğrencileri kır şenliğinde buluştu

banner265

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursu'nda öğrenim gören öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Giresun Müftülüğü 21.06.2022, 12:00
Hafızlık öğrencileri kır şenliğinde buluştu
© DİHA

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Şubesi iş birliğinde Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursu'nda öğrenim gören öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Hafızlık tespit sınavına giren öğrenciler TDV Kadın Kolları organizasyonunda gerçekleştirilen Kır Şenliği programında moral buldu.

İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe, Kur’an kursu bahçesinde düzenlenen piknik etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi.

Etkinlikte konuşan Müftü Yardımcısı Gülbe, "Öğrencilerimizin mutluluğunu paylaşmak, hafızlığa yeni başlayan öğrencilerimizin ise, moral ve motivasyonunu güçlendirmek amacıyla güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin mutluluğunu gördükçe sosyal faaliyetlerin eğitim ve öğretime sağladığı katkıya bir kez daha şahit olduk. Kur’an-ı Kerim’in çağları aşan mesajlarına, değerlerine vakıf olan ve ülkemizin geleceğine katkı sunacak nitelikli insanlar yetiştirmek için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Büyük bir özveri ve gayret gösteren öğrencilerimize, velilerine ve Kur’an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Etkinliğe din görevlileri, TDV gönüllüleri ve öğrenciler katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)