banner250

banner246

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Giresun’un Espiye ve Yağlıdere ilçelerinden hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden 46 hacı adayı için uğurlama töreni düzenlendi.

Giresun Müftülüğü 10.07.2019, 15:54
Hacı adayları dualarla uğurlandı
© Diyanet Haber

Espiye ve Yağlıdere ilçelerinden yola çıkan hacı adayları, yakınları tarafından gözyaşları ve dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonu ile hac farizasını yerine getirmek üzere Espiye ve Yağlıdere ilçelerinden kutsal topraklara gidecek hacı adayları için uğurlama töreni düzenlendi.

Kafile Başkanı Yağlıdere İlçe Müftüsü Fatih Sarıgül, hacı adaylarından hac ibadeti boyunca kendilerine verilen eğitime göre hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Sarıgül, hacı adaylarının kolaylıkla ibadetlerini yerine getirmeleri ve sağlıklı bir şekilde memleketlerine dönebilmeleri için dua ettiklerini belirterek, "Hacı adaylarımız da inşallah bizler için, vatanımız için, milletimiz için İslam âlemi için kutsal topraklarda dua ederler. Rabbim hacı adaylarımızın yaptığı ve yapacağı ibadetleri kabul buyursun." ifadesini kullandı.

Hacı adaylarından Ali Cantürk, “Yıllardır dört gözle bugünü bekliyorduk. Mukaddes topraklara gidecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel duyguyu bütün Müslümanların yaşamasını diliyorum. Allah gitmeyenlere de nasip eylesin." dedi.

Hacı adayları, aileleri ve yakınları ile vedalaşarak Ordu Havaalanı’ndan kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)