banner203

banner250

Giresun'da Hafız Doktor, Hafız Avukat Yetişecek

Giresun Müftülüğü ile 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulundan ortak proje

Giresun Müftülüğü 01.07.2018, 17:11
Giresun'da Hafız Doktor, Hafız Avukat Yetişecek
© Diyanet Haber

Giresun Müftülüğü ile 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu arasında yapılan protokol kapsamında örgün eğitim ile birlikte hafızlık yapılmasına yönelik proje için çalışmalar devam ediyor.

Giresun Müftülüğünden alınan bilgiye göre, örgün eğitimle birlikte hafızlık yapacak olan ailelerin velilerini bilgilendiren Personel ve İdari Mali İşler Şube Müdürü Canan, veli ve çocuk arasındaki ilişkinin başarıyı doğrudan etkilediğini ifade etti.

Giresun Müftülüğü hafızlar yetiştirilmesi ve akademik başarı elde edilmesi için çalışmalarına hız verdi.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ile gerçekleştirilen protokol kapsamında başlatılan, ‘Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi’ne katılacak olan öğrencilerin velilerine yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Müftülük Toplantı Salonu’nda örgün eğitimle hafızlık yapacak olan öğrenci velileri proje hakkında bilgilendirildi.

Personel ve İdari Mali İşler Şube Müdürü Bilal Canan, öğrenci başarısında ailenin sevgisinin ve desteğinin önemli olduğunu ifade ederek, "Projeyle hafızlık eğitiminin kazanımlarından yararlanan, kendisi ve toplumu için faydalı olmayı hedefleyen gençlerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Hafızlığını tamamlayan öğrencilerin, hafız doktor, hafız avukat, hafız akademisyen ve hafız devlet adamı olarak yetişmesi için üst düzey eğitim verilmesi hedeflenmektedir. Derslere ek olarak haftada 9 saat Kuran eğitimi alan öğrenciler 6. sınıfta 1 yıl örgün eğitime ara vererek Kur’an kurslarına devam edecektir. Öğrencilerin hafızlıklarını 6. sınıfın sonunda tamamlamaları esas olacaktır. Bitiremeyenlerin 7. sınıfta hafızlıklarını tamamlamaları sağlanacaktır." dedi.

2 oturum şeklinde gerçekleşen toplantı öğrenci velilerinin sorduğu soruların cevaplanmasının ardından tamamlandı.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?