banner324

banner319

Gençlere seslenen Müftü Topcan: Din görevlilerimizle birlikte sahadayız, hepinizi camilerimize bekliyoruz

banner265

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde Dereli İlçesi Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal Ortaokulu öğrencilerine Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Giresun Müftülüğü 16.06.2022, 10:44
Gençlere seslenen Müftü Topcan: Din görevlilerimizle birlikte sahadayız, hepinizi camilerimize bekliyoruz
© DİHA

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Kadın Kolları öncülüğünde Kur'an-ı Kerim dersini seçen 57 öğrenci ödüllendirildi.

İl Müftüsü Ramazan Topcan, Kur’an-ı Kerim’i okuma ve anlama konusunda çaba gösteren öğrencileri tebrik etti.

Öğrencilere hitap eden İl Müftüsü Topcan, "Sevgili Gençler! Kendinize olan inancınızı ve güveninizi asla kaybetmeyin. Azimli ve çalışkan olduğunuz takdirde başaramayacağınız hiçbir şey olmaz. Eğitim, hayatımızın her döneminde devam eden bir faaliyettir. Bu bakımdan siz değerli yavrularımızı hidayet rehberimiz Kur'an’ı Kerim ile buluşup temel dini bilgileri, ibadet esaslarını ve ahlaki değerleri öğrenmek için 27 Haziran’dan itibaren camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda açılacak Yaz Kur’an Kurslarına davet ediyorum. Gençler! Güçlü bir toplum olmanın yolu iyi bir eğitimden geçer. Buralarda bir taraftan Kur’an-ı Kerimi öğrenirken diğer taraftan yardımlaşma, kardeşlik, saygı, sevgi, dürüstlük, paylaşma ve dayanışma ahlakını öğreneceksiniz. Bu tatilde yarınlarınıza yönelik, gelişiminize katkı sağlayacak aktiviteleriniz olsun. Okulların tatil döneminde siz değerli çocuklarımızın ellerinden, yüreklerinden tutmak maksadıyla din görevlilerimizle birlikte sahadayız, hepinizi camilerimize bekliyoruz." dedi.

Müftü Topcan, konuşmasının ardından öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye ederek başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)