banner250

banner255

Espiyeli umreciler memleketine döndü

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Umre Organizasyonu ile Giresun’un Espiye ilçesinden kutsal topraklara giden 79 kişilik umre kafilesi memleketine döndü.

Giresun Müftülüğü 26.03.2019, 14:41
Espiyeli umreciler memleketine döndü
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Umre Organizasyonu kapsamında Espiye İlçe Müftülüğüne kayıt yaptırarak kutsal topraklara giden 79 kişilik umre kafilesi, umre vazifesini tamamlayarak memleketine döndü.

15 günlük programla Espiye’den yola çıkan kafile, kutsal toprakları ziyaret ettikten sonra memleketlerine kavuşmanın heyecanını yaşadı.

Espiye’ye ayak basınca gözyaşlarını tutamayan umreciler, havaalanında yakınları tarafından karşılandı.

Kutsal yolculukta kafileye başkanlık eden Espiye İlçe Müftülüğü din görevlileri Mehmet Şahan ve Mustafa Arslan, "79 umrecimizle birlikte 15 günlüğüne kutsal topraklara gittik. Umrecilerimizle ibadetlerimizi yerine getirdikten sonra sağ salim, sorunsuz bir şekilde ilçemize kavuştuk." ifadesini kullandılar.

Umre görevini yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Yusuf Kaya ve Zaim Göz ise "Allah’a şükürler olsun çok güzel bir umre yolculuğu geçirdik. Din görevlilerimize çok teşekkür ediyoruz. Dolu dolu bir umre programını tamamladık. Anlatmakla olmaz, gerçekten yaşamak lazım. Rabbim herkese nasip etsin inşallah." şeklinde konuştular.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)