banner203

banner250

Espiyeli Hacılar Kutsal Topraklardan Döndü

Giresun'un Espiye ilçesinden Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizesiyle kutsal topraklara giden hacılar, hac farizasını tamamlayarak döndü

Giresun Müftülüğü 11.09.2018, 16:07
Espiyeli Hacılar Kutsal Topraklardan Döndü
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonuyla hac farizasını yerine getirmek için Espiye ilçesinden bu yıl kutsal topraklara giden 34 hacılar,kutsal  görevlerini tamamlayarak Espiye'ye döndüler. 

Kafile başkanı ve  Dereli  İlçe Müftüsü Engin Çiçek ve  Güce ilit Köyü Cami İmam Hatibi Ümit Güler'in başkanlığındaki hacılar  kutsal topraklardan ailelerine kavuştular.

Çiçek, Hz. Peygambere kavuşmanın heyecanı ile başlayan hac mevsiminin ondan ve kutsal topraklardan ayrılmanın hüznü, hac ibadetini yerine getirmenin sevinci ile son bulduğunu belirtti. 

Çiçek, Yaklaşık 35 gün süren kutsal yolculuğun sona erdiğini ve hacıların ilçeye döndüğünü vurgulayarak, 'Kutsal görevimizi en iyi bir şekilde yerine getirdik. Allah, niyetinde hac ibadetini yerine getirmek olan her Müslümana bu güzelliği nasip etsin' dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (2)
ahmet ozdemir 3 yıl önce
az once aof yi aradim boyle bisey yok dediler.
Mehmet 3 yıl önce
Bildiğim kadarıyla bu herkes için geçerli olup daha öncede bu uygulama açıköğretim üniversitesi tarafından uygulanıyordu. Yani diyanet personeline bir ayrıcalık tanınmış değil. Saygılarımla
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?