banner250

banner246

Espiye’den İdlib ve Filistin'e destek

Giresun Espiye İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi tarafından İdlibli ve Filistinli mazlum ve mağdurlara yardım eli uzatıldı.

Giresun Müftülüğü 26.05.2021, 21:02
Espiye’den İdlib ve Filistin'e destek
© Diyanet Haber

Espiye İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesince,  İdlib ve Filistin’deki mazlum ve mağdurlar için yardım kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında Suriye’nin İdlib kentindeki savaş mağduru ailelere briket ev ve un, Filistin’deki mazlumlara ise maddi yardım da bulunuldu.

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, İdlib’e 5 adet briket ev ve 211 adet çuval un, Filistin’e ise maddi yardımda bulunulduğunu belirtti.

Espiye halkının "Bir İyilik Sıcak Bir Yuva" ve un kampanyasına destek olmak için yarıştığını, un ve briket yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Müftü Koçak, "İdlib’deki kardeşlerimiz bizim muhacirlerimizdir. Allah’a hamd olsun ki Espiye halkı mazlum ve mağdur ailelere destek olmak için her zaman üzerine düşenin fazlasını yapmıştır. Bizlere bu mutluluğu yaşattıkları için öncelikle hayırsever halkımıza, Müftülüğümüz personeline ve din görevlilerimize teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)