banner331

banner319

Espiye’de 'çocuk şenliği'

Giresun Espiye İlçe Müftülüğü tarafından yaz Kur’an kursu öğrencilerine yönelik "Çocuk Şenliği" etkinliği düzenlendi.

Giresun Müftülüğü 05.08.2022, 17:31
Espiye’de 'çocuk şenliği'
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde "Haydi Koş Gel, Camiler Seninle Güzel" ve "Geldi Yaz Tatili, Şimdi Kur'an Öğrenme Vakti" sloganıyla açılan Yaz Kur’an Kurslarında eğitimler devam ediyor.

Kur’an-ı Kerim öğrenmek için cami ve Kur’an kurslarını dolduran çocuklar, il ve ilçe müftülüklerince düzenlenen etkinliklerle öğrenirken eğlenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Bu kapsamda Espiye İlçe Müftülüğü Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik "Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Şenliğe İl Müftüsü Ramazan Topcan, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Birkan Erden, İlçe Müftüsü Osman Gülbe, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, öğrenciler ve veliler katıldı.

Mescid-i Aksa Camii bahçesinde  gerçekleştirilen programda öğrenciler, Kur’an-ı Kerim tilavet etti, dualar okudu.

Programda konuşan Müftü Topçan, "Espiye ilçesinde yaz Kur’an kurslarında bin 300 öğrenci Kur’an eğitimi görüyor. Bu eğitimde çocuklarımız temel dini bilgilerle birlikte harfleri, şekilleri, sayıları ve birçok kavramları öğreniyor. Bu eğitimlerdeki hareket noktamız Peygamber Efendimizin ‘Çocuklarınız eğitim çağına geldiğinde onlara Kur’an’ı öğretiniz’ hadisidir. Çocukların annelerine sesleniyorum, çocuklarınız yaz Kur’an kurslarına göndermekle çok isabetli bir karar verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Etkinlik, verilen ikramların ardından sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)